„Mam 60 lat i dzięki temu warzywu odzyskałam wzrok i usunęłam tłuszcz z wątroby”

Większość osób przedkłada kwestie zdrowotne nad wszystkie inne sprawy – i słusznie. Warto dbać o zdrowie, w końcu mamy tylko jedno życie.

Zwykle jest jednak tak, że łatwiej mówić, niż zrobić. Wraz z wiekiem wiele procesów w naszym organizmie zwalnia, co w konsekwencji prowadzi np. do zaparć, gromadzenia się tłuszczu w wątrobie albo pogorszenia wzroku. Na szczęście istnieje naturalne lekarstwo, które może nas wspomóc w walce z tymi tych przypadłościami. To burak ćwikłowy.

Burak ćwikłowy jest warzywem, które brak popularności zawdzięcza swojemu nietypowemu smakowi. Mimo iż nie jest ono zbyt popularne na całym świecie, to jest bogate w wartości odżywcze i posiada wiele leczniczych właściwości.

Z pomocą buraków można oczyścić wątrobę z tłuszczu, zapobiec blokowaniu okrężnicy, a także poprawić wzrok. Są one też bogate w antyoksydanty i żelazo, z tego powodu najczęściej stosuje się je, by wzmocnić układ sercowo-naczyniowy oraz w leczeniu anemii.

Buraki ćwikłowe zawierają dużą ilość betainy oraz tryptofanu, przez co skutecznie redukują stres i uspokajają nerwy. To warzywo ma również właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne, co czyni z niego silne narzędzie do walki z rakiem.

Buraki ćwikłowe najczęściej spożywa się w formie sałatek.

Przygotowanie sałatki z buraków:

Obierz buraki i gotuj je maksymalnie dziesięć minut, aż staną się trochę bardziej miękkie. Następnie posiekaj je na małe kawałeczki (lub zetrzyj na tarce) i umieść w miseczce. Gotowanie buraków ma na celu ich dezynfekcję – w końcu rosną w glebie. Po ugotowaniu warzywo nadal będzie stosunkowo twarde, lecz nie na tyle, by go nie posiekać. Te same czynności wykonaj w przypadku cebuli i również umieść ją w naczyniu. Następnie dodaj odrobinę oleju, soli i octu.

Warto wdrożyć buraki na stałe do swojej diety – jeśli będziesz je często spożywać, stan Twojego zdrowia z pewnością się poprawi.

Źródło: planetapolska.net

Share