Samą cytrynę jemy, ale skórki cytryny wyrzucamy. I nawet nie zdajemy sobie sprawy, że może być używany z wielką korzyścią i korzyścią dla domu. A jednocześnie oszczędzaj na drogich funduszach. Pokażę trzy opcje, kiedy skórki z cytryny są niezbędne.

Do instalacji wodociągowej

W rzeczywistości ten środek może być używany znacznie szerzej. Bardzo dobrze usuwa kamień i plamy.

Roztwór przygotowujemy w następujący sposób.

Namocz skórki jednej cytryny w litrze gorącej wody. Dodaj również łyżeczkę soli.

Odstawić napar na pół godziny i wlać do butelki z rozpylaczem. Można nie wlewać, ale bezpośrednio z kubka zwilżyć ściereczkę.

Roztwór stosujemy na krany i baterie. Można potraktować płytki w łazience i kuchni.

Dobrze czyścimy powierzchnię.

Zobaczysz, że cały brud zejdzie, będzie tylko blask. Jednocześnie pod ochrona naparu z cytryny, krany pozostaną czyste na znacznie dłużej.

Przeciw nieprzyjemnym zapachom

Wystarczy trzymać kilka skórek cytryny, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Oczywiście trzeba zmieniać skórki przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Możesz je rozłożyć w szafkach. Dopóki skórki są świeże, nawet w stanie przestraszyć ćmy.

Dla świeżości dywanu

Zaczęłam używać sprayu do dywanów jakieś sześć miesięcy temu. I od razu się w nich zakochałam. Pomagają przedłużyć świeżość i czystość dywanu, zmiękczają go i niszczą roztocza. A jednocześnie tworzą niesamowity aromat w domu.

Na pół litra wody wrzucam 5-7 listków laurowych, trochę cynamonu i skórki cytryny. Gotuję tę kompozycję przez 10-15 minut. Chłodzę i cedzę. Jeśli dywan ma ciemny kolor, możesz dodać goździki.

Wlej schłodzony roztwór do butelki z rozpylaczem. Spryskaj dywan (możesz też obrabiać meble tapicerowane).

Odkurzyć po 15 minutach.

Miłego dnia!

Główne zdjęcie: xitrosti.com