Ta urocza para została zauważona przez przypadkowego przechodnia. To było tak wzruszające, że mężczyzna nie mógł się oprzeć, zrobił zdjęcie i zaczął szukać sposobu, aby pomóc. Rzecz w tym, że kot i szczeniak siedzieli obok siebie, skuleni w samym rogu ogrodzenia boiska. Przycisnęli się do siebie ciepłymi bokami, utrzymując ciepło i starając się chronić przed wiatrem.

Mężczyzna był tak poruszony tą troską o siebie nawzajem, że próbował zwrócić uwagę na maleństwa poprzez sieci społecznościowe. W ten sposób wolontariusze, mama i córka, dowiedziały się o tej słodkiej parze. Kobiety postanowiły zająć się czworonożnymi przyjaciółmi.

Angela wspomina:

Nie można było tego pozostawić przypadkowi. Nie ma zwyczaju obrażania zwierząt na tym obszarze, poza tym istnieje poważna do tego okoliczność: kojoty. Wybiegają z lasu do miasta, przez co często cierpią przez nie domowe zwierzęta. Dlatego kociaka i szczeniaka trzeba było jak najszybciej znaleźć.

Udało się ich znaleźć dość szybko, tylko oni nie rozumieli, że ludzie chcą ich uratować. Gdy tylko kobiety próbowały zabrać ich do domu, pies zaczął bronić kociaka, warczał na ludzi, aby nikt nawet nie próbował skrzywdzić jego przyjaciela. Kociak, w przeciwieństwie do innych zwykłych kotów, nie uciekł, a uważnie obserwował swojego towarzysza.

Angela musiała zadzwonić do profesjonalnych obrońców praw zwierząt, aby zwierzęta można było złapać bez szkody dla nich. Kot i pies zostali złapani ostrożnie, przy czym nikt nie ucierpiał. Natychmiast zabrano ich do weterynarza.

Na szczęście przyjaciele byli w porządku, nie było niczego oprócz stresu u szczeniaka. Ludzie zdawali sobie sprawę, że młodego psa nie należy oddzielać od przyjaciela, dlatego ta para została razem.

Szukają domu dla ich dwójki, a zadanie to nie jest łatwe. Pies i kot stali się tak dobrymi przyjaciółmi, że zaczynają tęsknić, jeśli jest zabierane jedno z nich na wizytę do weterynarza lub zabierają psa na spacer.

Mimo agresji podczas łapania, charakter psa okazał się cudowny, pies jest trochę nieśmiały i bardzo łagodny. Kociak jest bardziej pewny siebie, być może dzięki temu zostali przyjaciółmi. Ich bliskość jest niesamowita, śpią nawet w jednym legowisku. Może razem dorastali? Wolontariusze mogą tylko zgadywać.

Trwają poszukiwania dla nich rodziny, a zaraz po sterylizacji ta dwójka będzie gotowa do przeprowadzki.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: optim1stka.ru