Miał szczęście

W zeszły wtorek pudel o imieniu Pierre został przywieziony do schroniska North Texas Humane Society.

Nie jest określone, gdzie został znaleziony, najprawdopodobniej mieszkał u kogoś w domu i ci ludzie nie dbali o niego. Pies wyglądał okropnie: jego ciało pokryte było ciężkimi splątanymi „dreadlockami”, których końce były umazane kałem i moczem.

Według pracowników schroniska pies był w tak smutnym stanie przez co najmniej kilka lat i ledwo mógł chodzić z powodu splątanej sierści.

Według wolontariusza Casey Lucky, Pierre został przywieziony do schroniska z jednego miejsca wraz z kilkoma innymi psami. Wszystkie były kompletnie zaniedbane, a Pierre wyglądał najgorzej.

foto: mimimetr.me

Kiedy zaczęto strzyc pudla, okazało się to również bardzo pracochłonnym procesem. Dredy ciasno przylegały do ​​skóry psa, a ludzie bali się go skrzywdzić jeszcze bardziej. Całkowite pozbycie się dredów z Pierre'a wymagało kilku godzin ciężkiej pracy.

foto: mimimetr.me

Na szczęście pod dredami, jak się okazało, „chował się” bardzo uroczy piesek. Wolontariusze obawiali się, że Pierre będzie miał wiele problemów skórnych, że będzie pokryta ranami i zadrapaniami, ale tak się nie stało.

foto: mimimetr.me

foto: mimimetr.me

Kiedy zważono ściete dredy Pierre'a, ważyły ​​one ponad 2 kg, podczas gdy ogolony pies ważył 9 kg. Weterynarz po zbadaniu stwierdził, że Pierre miał najwyżej cztery lata i najprawdopodobniej od najmłodszych lat żył w kiepskich warunkach.

foto: mimimetr.me

Aby pomóc Pierre'owi, schronisko zebrało już ponad 4000 dolarów z pomocą dobrodziejów. Za te pieniądze Pierre i towarzyszące mu psy otrzymają niezbędne leczenie i opiekę, a następnie zaczną im szukać nowych właścicieli.

Główne zdjęcie: mimimetr.me