Ta niesamowita historia wydarzyła się w grudniu ubiegłego roku w Cebu na Filipinach. Tego dnia mężczyzna o imieniu Janrell szedł górską drogą w kierunku swojego domu. Jak większość wyspiarzy używał skutera jako środka transportu.

foto: laykni.com

W pewnym momencie podążył za nim pies. Szczekał bardzo głośno i starał się zwrócić na siebie uwagę. Janrell zatrzymał się i stało się jasne, że pies go gdzieś woła.

foto: laykni.com

Mężczyzna zsiadł z motocykla i poszedł za zwierzęciem. A po kilku minutach, w pobliżu miejscowego wysypiska, pies zaczął się kręcić i skomleć w pobliżu jakiegoś zawiniątka. Jakie było zdziwienie mężczyzny, gdy zobaczył tam dziecko!

foto: laykni.com

Jenrell natychmiast wezwał policję. Okazało się, że to chłopiec, po zbadaniu przez lekarzy okazało się, że jest całkowicie zdrowy i nie ma żadnych obrażeń na ciele.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

W całym tym zamieszaniu pies został całkowicie zapomniany. Ale tydzień później znaleziono go w tym samym rejonie. Okazało się, że nie jest bezdomny, ma właścicieli. A lokalna organizacja charytatywna „Hope for Strays” przybyła do domu właścicieli czworonożnego ratownika z prezentami.

foto: laykni.com

Pies ma na imię Blackie, a obok niego mieszka dziesięciu innych czworonożnych przyjaciół.

foto: laykni.com

Niestety sytuacja finansowa właścicieli nie jest zbyt dobra. Ale teraz pomoże im fundacja charytatywna w formie wdzięczności za to, że ludzie wychowali tak mądrego i wrażliwego psa.

foto: laykni.com

Główne zdjęcie: laykni.com