Ten maluszek jest dowodem na to, że jeśli masz wielkie pragnienie, możesz wznieść się na wyżyny, pomimo trudności!

Dziś przedstawimy wam młodą gimnastyczkę Paige Calendine, która urodziła się bez nóg, ale mimo wszystko osiągnęła już wielkie sukcesy sportowe.

foto: laykni.com

Paige od urodzenia cierpi na poważną niepełnosprawność: urodziła się bez nóg. Ale od wczesnego dzieciństwa dziewczyna z entuzjazmem obserwowała sportowe występy gimnastyczek, a jej rodzice próbowali wysłać ją na pierwszy trening. Od tego wszystko się zaczęło. Początkowo Paige ćwiczyła, aby zachować formę, ponieważ ze względu na jej cechy ważne jest, aby mieć silne ręce.

foto: laykni.com

Ale potem to hobby przerodziło się w coś więcej. Teraz dziewczyna ma już 8 lat i została członkiem drużyny gimnastyków stanu Ohio. Jak powiedziała: „Czuję, że gimnastyka to moje powołanie, nie przestanę tego robić. Chcę dalej trenować, wymyślać programy i brać udział w zawodach sportowych.”

foto: laykni.com

Ale najważniejsze jest wsparcie bliskich, trenera, a nawet kolegów z drużyny.

Ponadto Paige lubi nie tylko gimnastykę, ale także ćwiczy łucznictwo, pływanie i cheerleaderstwo. Rodzice robią wszystko, aby na czas przyprowadzić córkę na wszystkie jej ulubione zajęcia, cieszą się, że tak bardzo się uśmiecha. W tak młodym wieku Page już poważnie myśli o wzięciu udziału w Igrzyskach Paraolimpijskich.

foto: laykni.com

Nawiasem mówiąc, dwukrotna mistrzyni olimpijska z Atlanty-1996 Ukrainka Lilia Podkopajewa odwiedziła dziecięcy turniej Arnold Gymnastics Challenge w USA, gdzie poznała Paige.

foto: laykni.com

„Paige jest źródłem inspiracji dla nas wszystkich, nie pozwalając, aby żadne problemy fizyczne przeszkodziły jej w osiągnięciu celów i miłości do gimnastyki” – wyraziła swój podziw dla Paige na swoim Instagramie, dołączając wspólne zdjęcie.

foto: laykni.com

"To takie fajne, że to silne dziecko może to zrobić"

"Co za mądra dziewczyna"

„Siła woli dziewczyny jest niesamowita ”

„Tak, kochanie, śmiało, nie bój się! Wszystko się ułoży!!!" - subskrybenci Lilii Podkopajewej podziwiają dziewczynę w komentarzach

Historia tej małej dziewczynki udowadnia, że ​​jeśli naprawdę chcesz, możesz wznieść się na wyżyny.

Główne zdjęcie: laykni.com