Musimy dbać nie tylko o czystośc, ale też higienę w domu.

Ostatnie lata nauczono nas często myc ręce, dano do zrozumienia, że należy regularnie dezynfekować własne lokum.

Zawszę dodaję sól do wody, kiedy myję podłogę. Ale teraz tego nie wystarcza. Ocet nie wchodzi dla mnie w grę – zapach długo się utrzymuje w domu. Zaczęłam się zastanawiać, co zastosować. Otworzyłam apteczkę i zobaczyłam olejki eteryczne,

Zastosowanie olejków eterycznych jest bardzo szerokie. Tym bardziej, niektóre rosliny są zaprogramowane na zwalczanie różnych szkodników i zarazków.

Z tym, co mam nadają się eukaliptus, jodła, lawenda, drzewo herbaciane. Ponad to można wykorzystywać sosnę, tymianek, bergamotkę, jałowiec. W dodatku wtedy wdomu codziennie pachnie inaczej.

Wszystkie olejki eteryczne znajdziesz w aptece. Nie kosztują drogo.

Ile i czego dodać

Wiadro do mycia podłogi mam nie duże – około 7 litrów. Jeśli wziąć 5 litrów wody, dodają 1 łyżkę soli i 10 kropli olejku. Ostatnio użyłam olejku z eukaliptusu – w pomieszczeniach długo utrzymywał się przyjemny zapach. Przestałam czuc go tylko po wyjęciu z piekarnika świeżego ciasta.

Można użyć detergentów sklepowych, ale nie są tanie. Nie wiesz, jakie chemikalia są w środku. A użycie olejków jest ekonomiczne i przyjemniejsze.

Główne zdjęcie: xitrosti.com