Praca w ogrodzie i sadzie zawsze daje niesamowity efekt - własne zbiory. Ale oprócz tego przyczynia się również do pojawienia się jednego nieprzyjemnego problemu - zanieczyszczenia rąk. Pozbycie się śladów pracy na działce, które pozostają na skórze, nie jest takie proste. Dobrze, że doświadczeni ogrodnicy mają skuteczne sposoby w swojej skarbonce. Dziś powiemy Ci szczegółowo, jak wymyć ręce z brudu.

Jeśli zapomniałeś o rękawiczkach, a teraz nie wiesz, jak oczyścić skórę, nie biegnij od razu po mydło, które nie jest w stanie skutecznie usunąć śladów ziemi. W końcu istnieją budżetowe środki, które były testowane przez lata. Pokazują niesamowite rezultaty!

Jak umyć ręce z uporczywych zabrudzeń: 4 działające sposoby

Z pomocą olejku eterycznego

Aby dłonie znów wyglądały schludnie po wyczerpującej pracy w ogrodzie, wystarczy zrobić specjalną kąpiel. Do miski wlej 1 litr ciepłej wody. Dodaj 5 ml mydła w płynie i 3 ml olejku eterycznego, którego zapach lubisz. Wkładamy ręce do wannienki. Trzymamy je przez 15 minut. Następnie potrzyj dobrze zabrudzone miejsca i umyj ręce ciepłą czystą wodą.

Z pomocą kwasu cytrynowego

Bardziej agresywny sposób może również pomóc w oczyszczeniu palców ze śladów pracy w ogrodzie. Do tego potrzebny jest kwas cytrynowy. Garść tej substancji wsyp do głębokiego pojemnika i połącz z oliwą z oliwek. Wymieszaj składniki, aż powstanie pasta. Kompozycję nakładamy na dłonie, delikatnie ją pocierając. Następnie zmyj kleik dużą ilością ciepłej wody.

Z pomocą ziemniaków

To niesamowite, jak warzywa i owoce wyhodowane samodzielnie pomagają usunąć nawet mocno zakorzeniony brud. Najważniejsze jest, aby wiedzieć, jak je używać. Na przykład weź ziemniaka, obierz go i gotuj do miękkości. Następnie wlej płyn do głębokiego pojemnika i pozwól mu ostygnąć. Zanurz ręce w bulionie ziemniaczanym w temperaturze pokojowej na 15 minut. Następnie dokładnie potrzyj zabrudzone palce. Opłucz ręce i wytrzyj je do sucha.

Z pomocą jabłek

Nawet jabłka pomogą w przywróceniu czystości dłoniom. Najpierw dobrze je umyj, a następnie wetrzyj na drobną tarkę. Nie spuszczaj oddzielonego soku. Dobrze wymieszaj z startym miąższem i skórką owoców. Gotowy puree dokładnie wcierać w miejsca, w których widoczne są zanieczyszczenia. Opłucz pod bieżącą wodą i osusz ręce.

Spróbuj tych metod, jeśli pozbycie się brudu zwykłym mydłem nie działa. I nie zapomnij użyć kremu nawilżającego po takich metodach czyszczenia. W końcu przyczyni się do powrotu miękkości i delikatności skóry dłoni.

Główne zdjęcie: sovkusom