Zachowania, które kradną ci spokój, pewność siebie i szacunek do siebie.

Jeśli czujesz się pusty, zmęczony lub niezadowolony z siebie, sprawdź, czy nie padłeś ofiarą jednego z poniższych nawyków.

Oszczędzać na sobie

Z reguły ten wzór rozciąga się nie tylko na finanse, ale także na czas, który poświęcasz sobie. To zwyczaj kupowania trzech tanich rzeczy zamiast jednej, którą naprawdę lubisz. To zwyczaj odkładania dbania o siebie na później – bo są ważniejsze rzeczy do zrobienia.

Płacić mniej za mieszkanie, zadowalając się pokojem ze starymi meblami, z którego są nie do usunięcia odciski palców poprzednich właścicieli. Kupować najtańsze bilety, cierpliwie znosząc wszelkie niewygody. Zgadzać się z jakimikolwiek warunkami, w jakich jesteś umieszczony przez kierownictwo w pracy.

Powodów może być kilka: nastawienie ubogiego człowieka, chciwość lub niechęć do siebie pochodząca z dzieciństwa, poczucie „jestem nie warta tego „nie chcę, aby wydano na mnie pieniądze”. Najlepszą praktyką w takich przypadkach jest współpraca z psychologiem.

Zachowywać się prawidłowo

Bycie grzeczną dziewczynką to choroba. Robienie „ponieważ jest w porządku” poprzez ignorowanie wewnętrznego dyskomfortu to zachowanie, które kradnie Twój czas i prowadzi do zaburzeń psychicznych.

Życie się skończy. Ciesz się i śmiej się tak często, jak to możliwe. Wyznaczaj sobie granice, a następnie przekraczaj je. Oddal się od miejsc, w których się nudzisz. Nie idź tam, gdzie nie jesteś kochana i doceniana. Nie próbuj pomagać komuś, kto nie prosi Cię o pomoc. Doceń swoje słowo, czas i obecność.

Dostosowywac się do otoczenia

Istnieje cienka granica między elastycznością a brakiem asertywności. A tą granicą jest twój własny system wartości. Jeśli masz coś, czego nie zdradzisz do końca życia, nigdy nie pozwolisz nikomu zmusić cię do przekroczenia przez siebie.

Nie zrywaj się po pierwszym telefonie ukochanej osoby, jeśli nie zakończyłaś jednej ze swoich spraw. Nie spiesz się, aby podgrzać zupę, gdy przyjdą do ciebie nieoczekiwani goście. Szanuj siebie. Przedstaw swój komfort ponad wszystko – w końcu tylko wtedy możesz być użyteczna dla innych.

Porównywać się z innymi kobietami

Zazdrość i zawiść biorą się z braku pewności siebie, ze skupienia się na swoich minusach. Najlepszym antidotum na to jest myślenie o swoich pozytywnych cechach, o tym, co lubisz w sobie. Pamiętaj: to, co podlewasz, rośnie.

Zaufaj swojemu pięknu, a wszyscy pomyślą, że jesteś piękna. Zasadź najpiękniejsze kwiaty w ogrodzie swojej świadomości, a nauczysz się podziwiać piękno innych ludzi. Życzę wszystkim szczęścia - radujcie się różnorodnością świata.

Następnym razem, gdy będziesz chciała postapić w ten sposób, weź głęboki oddech i powiedz: „Jestem kobietą. Jestem źródłem energii. Postanawiam kochać siebie." Idź dalej, nie marnuj swojego życia. Jest bezcenne.

Główne zdjęcie: esotericblog