Jej słowa głęboko poruszyły starszą kobietę

Starsi ludzie są wrażliwi i czuli. Wszyscy, podobnie jak w młodości, chcieliby wygód, ale czasem wstydzą się powiedzieć, czasem ich na to nie stać. Naprawdę nie trzeba wiele, aby samotna osoba się uśmiechnęła. Ta historia bardzo dobrze pokazuje wewnętrzny świat osób starszych. A naprawdę warto bardzo subtelnie i ostrożnie dobierać klucze do cudzej duszy.

Brendalyn May Porter jest pielęgniarką w domu opieki. Wiele starszych osób jest bardzo skromnych i prosi o usługi tylko w ostateczności. Jedną z nich była starsza pacjentka. Kiedyś poprosiła Brendaline, żeby obcięła jej paznokcie. Kiedy dziewczyna zaproponowała, że ​​pomaluje jej paznokcie, zaprotestowała.

Oto, co dziewczyna napisała o tej historii na swojej stronie:

„Dzisiaj w pracy porządkowałam paznokcie jednej pacjentce i gdy miałam je pomalować, zaczęła kategorycznie odmawiać.

Była zawstydzona widokiem swoich rąk i powiedziała: „Moje ręce są brzydkie, nie chcę na nie zwracać uwagi”. Ręce starszej kobiety, z plamami starczymi i fałdami skóry, oczywiście nie były młode, ale w ostateczności kobieta zgodziła się na przezroczysty lakier.”

Porter zastanowiła się, starannie dobierając słowa. W końcu powiedziała do kobiety: „Pani ręce są piękne. Opowiadają historię życia. Mówią o miłości, trosce i przygodzie. Te dłonie dotykały bliskich i wielu wolałoby, aby jeszcze raz ich dotknęły”.

foto: storyfox

Jej miłe słowa głęboko poruszyły staruszkę. – I uzgodniliśmy róż jako kolor jej paznokci – podsumowała Porter.

foto: storyfox

Jej wpis na stronie roztopił wiele serc, ludzie wysyłali nawet zdjęcia dłoni swoich ukochanych kobiet w szacownym wieku, z manicure lub bez - i wszystkie są piękne. Popatrzcie!

foto: storyfox

foto: storyfox

foto: storyfox

Główne zdjęcie: storyfox