Wystarczy. Wystarczy torturować się pytaniami. Przestań szukać wszędzie ukrytych znaczeń. Przestań spoglądać wstecz i próbować ocenić, gdzie byłeś i jak daleko jeszcze masz dojść. Przestań mówić sobie, że nie jesteś jeszcze wystarczająco dobry.

Przestań to robić.

Ponieważ to, gdzie jesteś w tym szczególnym momencie swojego życia - nawet ze wszystkimi niedociągnięciami i problemami - jest dokładnie tam, gdzie powinieneś być teraz.

Tysiące innych chwil w życiu doprowadziły cię do tego. Setki decyzji i działań. Miliony myśli, błędów i sukcesów. I to jest dobre.

Ale ciągle powtarzamy sobie, że to nie wystarczy, że wciąż potrzebujemy wielu rzeczy, dlatego przez całe życie dążymy do jakichś naciąganych standardów. Dążenie do więcej nie jest złe, nie. Zapominamy jednak, że każdy etap naszej podróży do większego celu jest również częścią podróży. Zapominamy, że na drodze do sukcesu na pewno będą trudności, że czasem możemy utknąć i nigdzie się nie ruszać. A wszystko to jest normalne.

Ponieważ teraz jesteśmy dokładnie tam, gdzie powinniśmy być.

Musimy być zmęczeni. Musimy znosić porażkę. Musimy znaleźć się w ślepym zaułku. Bo to wszystko są tymczasowe przystanki, a na koniec ruszymy dalej.

To wszystko jest częścią naszej podróży, a także chwil sukcesu i szczęścia, kiedy uśmiech nie schodzi z naszych twarzy. Musimy tylko przypomnieć sobie, że wszystko, co robimy i wszystko, co się dzieje, jest normalne. Musimy sobie powiedzieć, że jesteśmy silni i zdolni, że poradzimy sobie ze wszystkim.

Musimy przestać wmawiać sobie, że nic nie możemy zrobić. Przestać mówić, że nie możemy tego zrobić, ponieważ nigdy wcześniej tego nie robiliśmy. Musimy przestać mówić sobie, że czegoś nam brakuje. Bo nie ma nic do stracenia.

Zdobywamy wiedzę, mądrość, doświadczenie, lekcje. Wszystko, przez co przechodzimy, uczy nas, jak przetrwać. Każda przeszkoda pomaga nam zrozumieć siebie. Każdy ból nas niszczy, ale potem tworzy na nowo. I krok po kroku radzimy sobie z tym wszystkim.

Dlatego już wystarczy. Przestań się martwić. Przestań zadawać pytania. Przestań pozwalać sobie na poczucie porażki. Bo to nieprawda. Jesteś osobą, która rośnie, zmienia się, uczy się, rozwija. A teraz jesteś dokładnie tam, gdzie powinieneś. Zaufaj chwili i zaufaj sobie. Jesteś niesamowity i silny.

Główne zdjęcie: fit4brain.com