Wszystkie żywe istoty zasługują na dobre traktowanie, zwłaszcza gdy się starzeją. Ale psy służbowe, które pilnują porządku i chronią ludzi, powinny być na specjalnej uwadze policji i już w wieku emerytalnym cieszyć się laurami sławy i szacunku.

foto: ux-ty

Jednak rzeczywistość nie jest tak kolorowa. Okazuje się, że psy służbowe są po prostu spisywane na straty, oddawane do schronisk, w których mieszkają. Ale nasz dzisiejszy bohater zdał sobie sprawę, że te psy zasługują na lepszą postawę wobec nich.

Mężczyzna postanowił zbudować schronisko dla policyjnych psów, które udały się na emeryturę. Wydał na ten cel ponad 150 000 juanów. Schronisko zaprojektował z premedytacją, biorąc pod uwagę wszystkie potrzeby psów, tak aby ten szczególny typ psa czuł się najbardziej komfortowo.

foto: ux-ty

Znajdują się tu tory z przeszkodami, ponieważ psy przyzwyczaiły się do ruchu i musiały utrzymać dobrą kondycję.

foto: ux-ty

Właściciel schroniska Chińczyk Bai mówi, że uważa psy za swoją rodzinę. Mężczyzna robi wszystko, aby schronisko funkcjonowało normalnie. Osobiście gotuje jedzenie dla swoich podopiecznych, rozdaje lekarstwa, bawi się z nimi. Co więcej, nie ma dni wolnych. Codziennie jest w schronisku.

foto: ux-ty

Ale wdzięczne psy swoim przykładem pokazują, że nie działa na próżno, a kiedy pies na emeryturze jest w stanie ponownie przejść tor przeszkód, znów czuje przypływ siły, młodości i energii.

Wyrażamy wdzięczność tej osobie za pracę i życzymy powodzenia w tym trudnym zadaniu.

Główne zdjęcie: ux-ty