Mężczyzna zobaczył małe gąsiątko z chorymi nogami na jeziorze w pobliżu jego domu. Rodziców ptaszka nie było w pobliżu, więc mężczyzna zabrał ze sobą pisklę, zamierzając wyleczyć i wypuścić z powrotem do jeziora.

foto: domuspexa

Musiał zapłacić za więcej niż jedną wizytę u weterynarza i dużo leków, ale odpowiednie leczenie i opieka spełniły swoje zadanie, a gąsiątko zaczęło wracać do zdrowia.

foto: domuspexa

Mężczyzna był przekonany, że miejsce ptaka na wolności, więc nawet nie próbował wychowywać swojego niezwykłego zwierzaka, dając mu pełną swobodę.

foto: domuspexa

Z biegiem czasu gęś zamienił się w dużego zdrowego ptaka, a gdy tylko zaczął podejmować pierwsze próby latania, mężczyzna zabrał go z domu, aby wypuścić go na wolność.

foto: domuspexa

Jego zaskoczenie nie miało granic, kiedy wracając do domu, zobaczył gęś na swoim ganku. Ptak jest tak przyzwyczajony do człowieka, że ​​przyjaźń z nim okazała się ważniejsza niż wolność.

foto: domuspexa

Teraz nierzadko można zobaczyć nad jeziorem dziwną parę - mężczyznę prowadzącego motorówkę i gęś krążącą tak blisko niego, że można ją łatwo pogłaskać.

Główne zdjęcie: domuspexa