Nyakim Gatwech ma bardzo ciemną karnację. To wielka rzadkość. Teraz dziewczyna jest odnoszącą sukcesy modelką, znaną na całym świecie, a jej zdjęcia są na okładkach błyszczących magazynów.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

Dowiedzmy się razem o niesamowitym losie kobiety, która walczyła o swoje miejsce w społeczeństwie.

foto: laykni.com

Nyakim był bardzo niepewnym dzieckiem. Rówieśnicy nie akceptowali dziewczyny z powodu jej niezwykle ciemnej skóry, nastolatki po prostu się z nią nie kumplowały.

foto: laykni.com

Dziewczyna o rzadkim kolorze skóry urodziła się w 1993 roku w Sudanie Południowym. Z powodu wybuchu działań wojennych jej rodzina uciekła do Kenii i trafiła do afrykańskiego obozu dla uchodźców w Etiopii.

foto: laykni.com

Później przenieśli się do USA w Minneapolis. Amerykańskie nastolatki nie akceptowały Gatwech, była wśród nich samotnikiem, czuła się z tego powodu samotna i często płakała. Dziewczyna uważała się za brzydką.

foto: laykni.com

„Nie sądziłam, że mój kolor skóry stanowi problem, dopóki nie przeprowadziłem się do Ameryki. Wszyscy spoglądali na mnie i śmiali się ”- podzieliła się gwiazda.

foto: laykni.com

W jej ojczystych krajach nie było szczegółowych problemów, ponieważ wśród rówieśników modelka wyróżniała się tylko jasnym odcieniem skóry.

foto: laykni.com

Dopiero po chwili Nyakim zdała sobie sprawę, że jej wyjątkowy wygląd może stać się jej atutem. Na swoim blogu zwróciła się do czarnoskórych dziewczyn, które w swoim życiu doświadczyły podobnych sytuacji.

foto: laykni.com

„Jesteś bardzo piękna, nawet jeśli twoja skóra jest ciemniejsza niż wszystkich w twoim otoczeniu, wiedz o tym i nie słuchaj czyjejś opinii. Nie ma już nikogo takiego jak ty, jesteś wyjątkowa, piękna i są ludzie, którzy doceniają i kochają Cię taką, jaką jesteś. Słodycz wiśni zależy od jej koloru!", - pisze model.

Dziewczyna wie z własnego doświadczenia, jak trudno jest radzić sobie z opiniami innych ludzi, zwłaszcza w dzieciństwie. Był czas, kiedy modelka chciała rozjaśnić swoją skórę, tak jak jej starsza siostra. Siostra żałuje rozjaśnienia skóry przez całe życie i zabroniła Nyakim nawet o tym myśleć.

foto: laykni.com

Koleżanka modelki prezentowała swoją kolekcję i zaprosiła Gatwech do wzięcia udziału w pokazie. Tak rozpoczęła się kariera dziewczyny.

W 2017 roku zdjęcie dziewczyny pojawiło się na plakatach reklamowych do filmu Piła 8.

Aby stworzyć portfolio, dziewczyna pracowała przez prawie dwa lata. Agenci zobaczyli jej zdjęcia i zaprosili ją do współpracy ze znanymi markami. Jesienią 2017 roku modelka ukończyła Minneapolis Community College i obecnie koncentruje się na rozwoju swojej kariery.

foto: laykni.com

„Moim celem jest pomoc ludziom, którzy borykają się z problemami, które miałam wcześniej. Kontynuuję karierę modelki” - powiedziała dziewczyna.

Nyakim w wieku 28 lat osiągneła niespotykane dotąd wyżyny. Podpisała kontrakt z globalną firmą FashionNova, znaną marką odzieży damskiej. Jej zdjęcia zdobią okładki błyszczących magazynów - Woe, Mefeater, kompanii reklamowych Annabelle i L'Oréal Paris.

foto: laykni.com

Była jedną z modelek biorących udział w sesji zdjęciowej Calvina Kleina. Ponad 970 tysięcy użytkowników śledzi życie gwiazdy w sieciach społecznościowych. Nazywają ją „królową ciemności”.

Modelka pozytywnie zareagowała na jej pseudonim. „Ciemne kolory to nie tylko smutek, żal i śmierć. Jestem „Królową Ciemności” i przynoszę światło i miłość ludziom wokół mnie ”- wyraziła swoją opinię gwiazda.

foto: laykni.com

28-letnia modelka wierzy, że będzie przykładem dla innych dziewczyn. „Nikt nie będzie cię kochał tak, jak ty powinieneś kochać siebie. Chcę tego nauczyć młode dziewczyny” – mówi.

Pewnego razu taksówkarz zasugerowałł jej rozjaśnienie skóry, myśląc, że zmieni to jej życie na lepsze. Jako dziecko dziewczyna z pewnością by się obraziła, ale nie teraz. Teraz tylko odwzajemniła się uśmiechem. Modelka powiedziała mężczyźnie, że nie szuka łatwych sposobów.

foto: laykni.com

Na swoich zdjęciach Nyakim często pojawia się w tradycyjnych strojach swojego narodu. Szanuje tradycje i wierzy, że piękno nie ma tożsamości rasowej ani narodowej.

foto: laykni.com

„Moja skóra jest Bożym błogosławieństwem. Odmawiam nazywania mnie czarną kobietą. Co więcej, nie widzę w tym żadnych problemów, aby osiągnąć swoje cele. Bardzo ważne jest, aby zaakceptować siebie za to, kim jesteś ”- podsumowała Nyakim.

Główne zdjęcie: laykni.com