Młody człowiek podpłynął bliżej i zauważył jelonka brnącego w wodzie.

Młody chłopak postanowił popływać łódką po jeziorze i zabrał ze sobą swojego wiernego psa. Po chwili pies zaczął głośno szczekać i patrzeć w jednym kierunku. Młody człowiek podpłynął bliżej i zauważył jelonka brnącego w wodzie.

Zaciągnął nieszczęsne zwierzę do łodzi. Samica jelenia była praktycznie wyczerpana, widać było, że spędziła dużo czasu w jeziorze.

foto: storyfox

Chłopak zdał sobie sprawę, że maluszek jest bardzo słaby i nie będzie w stanie uciec przed drapieżnikami, więc postanowił zabrać go ze sobą i dać mu czas na wzmocnienie, aby puścić go na wolność.

foto: storyfox

Po pewnym czasie chłopka odprowadził w to samo miejsce silnego i wzmocnionego jelenia. Przed ucieczką do lasu samica spojrzała na swojego wybawcę, jakby się z nim pożegnała, i szybko uciekła.

foto: storyfox

Młody człowiek nie spieszył się do odejścia, postanowił poczekać na wieczór. A o zmierzchu zauważył, jak z leśnej zarośli po raz pierwszy wyłoniła się matka jelenia, a uratowane cętkowane dziecko pewnie szło za nią.

Chłopak był tak zadowolony i wzruszony, że dziecko znalazło swoją rodzinę, a teraz będzie pod opieką dorosłych zwierząt.

Główne zdjęcie: storyfox