Wszyscy płaczemy. Łzy to sposób na wyrażanie emocji, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Każdy jest w stanie płakać, ale dlaczego niektórzy robią to 4 razy w ciągu swojego życiu, a ktoś ryczy z powodu każdej drobnostki. Psychologowie z University of Canada przeprowadzili test, którego wyniki pokazują, że osoby, które często płaczą, są dość odporne na stres. Chodzi o to, że każda osoba musi wyładować swoje emocje i wszyscy robimy to na różne sposoby...

1. Płacz jest oznaką dobrej osoby i dobrego przyjaciela.

W trudnych sytuacjach życiowych przyjaciele mogą popłakać na twoim ramieniu, a ty z kolei możesz wypłakać się przy nich. Czasami, aby uwolnić się od brzemienia bólu i urazy, wystarczy po prostu popłakać i otworzyć się na bliską Ci osobę, która może Cię wesprzeć, zrozumieć i współczuć.

2. Płacz pokazuje, że nie boisz się swoich uczuć.

Płacz z jakiegokolwiek powodu, czy to utrata bliskiej osoby, nienawiść, złość, stresująca sytuacja, smutny film, a nawet brak równowagi hormonalnej i wysoki poziom cukru we krwi - wszystko to sprawia, że ​​jesteś wrażliwy. Ale jeśli nie możesz się powstrzymać, wsparcie innych daje ci możliwość radzenia sobie ze swoimi uczuciami.

3. Wiesz, jak radzić sobie ze stresem.

Dawanie upustu swoim uczuciom nie oznacza bycia słabym, przeciwnie, działa na ciebie jak oczyszczanie z negatywności i nadmiernego wysiłku. Jeśli cały czas trzymasz w sobie głębokie uczucia, trudne myśli i nie dajesz sobie prawa do okazywania słabości i płaczu, to później może to prowadzić do poważnych, nie tylko psychologicznych problemów

4. Płacz jest oznaką silnej osoby, która nie dba o opinie innych.

W życiu zdarzają się sytuacje beznadziejności i rozpaczy, kiedy zamykamy się w sobie. Sztuczny uśmiech lub pozorna obojętność to nasze główne narzędzia. Ale na próżno! Daj upust uczuciom, a zobaczysz, jak od razu poczujesz się lepiej.

Ci ludzie, którzy nie boją się płakać, są w rzeczywistości bardzo silni duchem, potrafią kontrolować swoje emocje, gdy smutno - popłakać, a gdy dzieje się naprawdę poważna sytuacja - trzeźwo znajdują z niej wyjście.

Nigdy nie powstrzymuj łez, ponieważ jest to bardzo niezdrowe.

Główne zdjęcie: lime.energy