W Chinach jest dużo mądrości dotyczącej sposobu życia. Możesz znaleźć wiele poezji o życiu z mężem, o tym, jak szukać przyjaciół, wychowywać syna, ale w tych haiku nie ma ani słowa o tym, jakie owady czekają na ciebie w tym pięknym kraju po przyjeździe.

Szczerze mówiąc, byłam gotowa wrócić na lotnisko w pierwszej podróży, gdy na drzwiach do Chin spotkałam ogromne świerszcze, które drapały beton swoimi wielkimi łapami.

Ale dzisiaj rozmowa nie dotyczy nawet Chin, a ni świerszczy, a ćmy.

Taka paskudna rzecz, która lata po domu, a gdy ją zmiażdżysz, to też nieprzyjemnie rozmazuje się na podłodze/ścianie. Ogólnie to ćma zadomowiła się w mojej szafie i zaczęła próbować pożerać wszystkie moje oszczędne zapasy swetrów.

Próbowałam złapać - w kółko bezskutecznie.

Potem dowiedziałam się od podróżnika takiego jak ja, że ​​istnieje turecki przepis na ćmy w szafie, również o zapachu, który rozprzestrzenia się po całym domu. Nie potrzeba odświeżaczy powietrza ani saszetek - po prostu użyj prostego tureckiego przepisu!

Co lubią Turcy? Zgadza się, Turcy uwielbiają kawę!

Akurat maszynkę do mielenia ziaren kawy będziemy potrzebować.

Ale wcześniej obierz kilka pomarańczy, zachowując skórkę nienaruszoną. Wystaw na słońce do wyschnięcia!

Dodaj skórkę do maszyny i dobrze zmiażdż, aby uzyskać proszek, który można rozcieńczyć w wodzie.

Przy okazji, bardzo smaczne jest dodanie jej do herbaty, najważniejsze jest spłukanie skórki z brudu przed wysuszeniem, wtedy pachnie po prostu niesamowicie.

Ćma nie przetrwała ze mną długo.

Włożyłam kilka szklanek tego proszku do szafy na półkach i nigdy więcej jej nie widziałam. Ale ubrania zaczęły pachnieć bardzo apetycznie pomarańczą, a w domu jest teraz bardzo słodko.

Główne zdjęcie: nyavochka.com