Amerykański przedsiębiorca, wynalazca, miliarder i najmądrzejsza osoba – to wszystko dotyczy wielkiego Steve'a Jobsa. Był nie tylko dobrze zorientowany w technologii, projektowaniu i biznesie, ale rozumiał życie. A oto ostatnie słowa Steve'a Jobsa przed śmiercią:

„Osiągnąłem szczyt sukcesu w świecie biznesu, w oczach innych moje życie jest esencją sukcesu. Jednak poza pracą mam mało radości. W końcu bogactwo to tylko fakt, do którego jestem przyzwyczajony.

W tym momencie, gdy leżę chory w łóżku i wspominam całe swoje życie, zdaję sobie sprawę, że całe uznanie i bogactwo, które posiadam, jest bez znaczenia i pozbawione wyższego znaczenia w obliczu nieuchronnej śmierci.

Możesz zatrudnić kogoś, kto będzie za ciebie prowadził, zarabiał dla ciebie pieniądze, ale nie możesz zatrudnić nikogo za wszystkie pieniądze, żeby zniósł tę chorobę za ciebie.

Możesz znaleźć i kupić rzeczy materialne. Ale jest jedna rzecz, której nie można znaleźć i kupić, gdy się ją zgubi - nie można kupić "życia".

Traktuj siebie dobrze. I szanuj innych.

Im jesteśmy starsi, tym mądrzejsi się stajemy i stopniowo zdajemy sobie sprawę, że zegarek za 30 dolarów i zegarek za 300 dolarów pokazują ten sam czas.

Niezależnie od tego, czy nosimy ze sobą portfel za 30 dolarów, czy 300 dolarów, oba pomieszczają tę samą kwotę.

Niezależnie od tego, czy jedziemy samochodem za 150 000 dolarów, czy za 30 000 dolarów, droga i odległość są takie same i docieramy do tego samego celu.

Jeśli wypijemy butelkę za 300 dolarów lub wino za 10 dolarów, efekt będzie taki sam.

W domu, w którym mieszkamy, 300 metrów kwadratowych lub 3000 metrów kwadratowych, jesteś równie samotny.

Twoje prawdziwe wewnętrzne szczęście nie pochodzi z materialnych rzeczy tego świata.

Jeśli lecisz pierwszą klasą lub klasą ekonomiczną i samolot się rozbija, rozbijasz się z nim.

Więc... mam nadzieję, że rozumiesz, że kiedy masz przyjaciół lub kogoś, z kim możesz porozmawiać, to jest to prawdziwe szczęście!

Pięć niezaprzeczalnych faktów:

Nie wpajajcie swoim dzieciom pragnienia bycia bogatym. Wychowuj je w taki sposób, aby starały się być szczęśliwe. Dlatego kiedy dorosną, będą znali wartość rzeczy, a nie cenę. „Jedz jedzenie jako lekarstwo. W przeciwnym razie będziesz musiał spożywać lek jako pokarm”. Ci, którzy cię kochają, nigdy cię nie opuszczą, nawet jeśli ma 100% powodów, by cię porzucić. On lub ona zawsze znajdzie jeden powód, aby być wytrwałym i nie opuszczać cię. Jest duża różnica między byciem człowiekiem a byciem człowiecznym. Jeśli chcesz iść szybko, idź sam! Ale jeśli chcesz zajść daleko, idź razem!

Sześciu najlepszych lekarzy na świecie.

Światło słoneczne. Sport. Ćwiczenia. Dieta. Pewność siebie. Przyjaciele.

Miej przyjaciół na wszystkich etapach życia i ciesz się zdrowym życiem”.

Główne zdjęcie: kakao.im