Wielu z nas po żniwach zaopatruje się we wszelkiego rodzaju owoce, rośliny okopowe, słowem wszystko, czym obdarowała nas natura. Wśród tych darów jest czosnek. I wielu ma do czynienia z faktem, że bez względu na to, jak go przechowujesz, z czasem zaczyna kiełkować, wysychać lub gnić. Jednak nadal istnieje sposób na konserwowanie czosnku, a doskonałym sposobem jest jego zamrożenie. Czosnek po zamrożeniu nie traci swoich właściwości, zapachu ani smaku. A jeśli zamrozisz go prawidłowo, w przyszłości uprości to również proces gotowania.

Będziesz potrzebować:

  • maszynka do mielenia mięsa;
  • foliówkę;
  • linijkę.

Na początek czosnek należy przygotować do zamrożenia. Aby to zrobić, czyścimy go, myjemy i przepuszczamy przez maszynkę do mięsa. Jeśli nie masz maszynki do mięsa, możesz użyć tarki lub prasy do czosnku.

foto: cooku

Teraz wkładamy małą porcję zmielonego czosnku do torebki, wystarczą trzy łyżki stołowe. Rozwałkuj czosnek w torebce cienką, równą warstwą, brzeg po prostu zagnij.

foto: cooku

Następnie bierzemy linijkę i dzielimy warstwę czosnku w torebce na porcjowane kostki. Czosnek kładziemy do zamrożenia bezpośrednio na desce.

foto: cooku

Przy takim przechowywaniu z czosnkiem nic się nie stanie. Dodatkowo otrzymasz „opakowanie” czosnku, z którego bez problemu wydobędziesz kwadrat do serwowania. Bardzo wygodne jest również stosowanie czosnku w tej formie, ponieważ gdy tego potrzebujesz, po prostu odłamujesz kwadrat i dodajesz go do naczynia. Nie trzeba obierać, myć i przepuszczać przez prasę.

foto: cooku

Główne zdjęcie: cooku