Amerykanka Sarah Darling współczuła bezdomnym od najmłodszych lat. Zawsze starała się im pomóc przynajmniej paroma dolarami. Pewnego dnia, spiesząc na spotkanie, kobieta zauważyła starszego mężczyznę, który prosił o jałmużnę.

Podeszła do niego i wsypała do kubka monety, które miała w torebce. Dopiero po kilku godzinach zdała sobie sprawę, że popełniła wielki błąd.

Amerykanka trzymała w torebce obrączkę ślubną. Niedawno jej chłopak oświadczył się jej, ale pierścionek okazał się mały. Więc Sarah postanowiła go dostosować. Ale zapomniała, że schowała go do portfela.

Wieczorem Darling wróciła do miejsca, w którym siedział bezdomny. Ale już go tam nie było. Dopiero następnego dnia Sarah go spotkała. Kobieta zaczęła rozmawiać z bezdomnym mężczyzną i powiedziała, że ​​przez pomyłkę dała mu cenny przedmiot. Mężczyzna tylko się uśmiechnął i wręczył jej pierścionek.

foto: kakao.im

Mężczyzna nazywał się Bill Ray Harris. Został wychowany przez dziadka, księdza, i przez całe życie stosował się do wskazówek dobrego chrześcijanina. Dlatego Bill po prostu nie mógł wziąć cudzego. Nawiasem mówiąc, pierścionek kosztował cztery tysiące dolarów.

Zachwycona Sarah postanowiła oddać całą posiadaną gotówkę. Kobieta opowiedziała tę historię swojemu partnerowi. Razem z nim postanowiła podziękować Billowi. W mediach społecznościowych młodzi ludzie opisali historię pierścienia i rozpoczęli zbiórkę pieniędzy dla Harrisa.

foto: kakao.im

Plany nowożeńców zakładały zebranie tysiąca dolarów dla bezdomnego. Jednak wielokrotnie przebili swój plan. Troskliwi Amerykanie przekazali 200 tysięcy. Za tę kwotę Harris kupił dom i samochód. Poza tym Bill znalazł pracę. Więc teraz życie na ulicy się skończyło.

Nawiasem mówiąc, były bezdomny po raz kolejny znalazł pierścień. Mistrzowie ligi futbolu amerykańskiego otrzymują w nagrodę złote pierścienie. Każdy jest bardzo cenny i kosztuje około dziesięciu tysięcy. Taki właśnie Bill znalazł w pobliżu strumienia. Po skontaktowaniu się z przedstawicielami amerykańskiej Narodowej Ligi Piłki Nożnej przekazał pierścień właścicielowi.

Główne zdjęcie: kakao.im