„Jedyną przyjaciółką, jaką mam, jest Mary, nie chcę nikogo innego”, powiedział kiedyś Freddie Mercury o „miłości swojego życia”, Mary Austin. Chociaż związek głównego wokalisty Queen zawsze był pod lupą publiczności, w tym film „Bohemian Rhapsody”, to o jego miłości do Mary niewiele się mówi.

foto: lime.energy

Miała 19 lat, kiedy po raz pierwszy spotkała Freddiego na początku lat siedemdziesiątych. Pracowała jako publicystka w sklepie odzieżowym w Kensington, kiedy po raz pierwszy zauważyła niezwykłego muzyka.

foto: lime.energy

W wywiadzie dla Daily Mail w 2013 roku wspominała: „Był inny niż wszyscy, z którymi się spotykałam. Był bardzo pewny siebie – ja nigdy taką nie byłam. Dorastaliśmy razem. Podobał mi się i od tego wszystko się zaczęło”.

foto: lime.energy

Para zaczęła się spotykać i stała się tak bliska, że ​​Freddie przeniosł ten związek do końca życia.

foto: lime.energy

Chociaż ich fizyczna bliskość zakończyła się, gdy artysta określił się ze swoją orientacją seksualną, ich przyjaźń tylko się umocniła.

foto: lime.energy

„Nasz romans zakończył się łzami, ale wyrosło z niego głębsze połączenie, którego nikt nie mógł nas pozbawić” – powiedział kiedyś Freddie. „To niezrozumiałe, wszyscy moi kochankowie pytają, dlaczego nie mogą jej zastąpić, ale to po prostu niemożliwe”.

foto: lime.energy

Mary wyszła za mąż i urodziła dwoje dzieci. Ale była obok, gdy Freddie dowiedział się o swojej diagnozie wirusa HIV i po śmierci zostawił jej większość swojej fortuny. „Gdyby sprawy potoczyły się inaczej, a ty byłabyś moją żoną,i tak należałoby do ciebie” – napisał w swoim testamencie.

foto: lime.energy

Po śmierci Freddiego Mary ciężko zachorowała, a dodatkowo była zestresowana z powodu dużego spadku, zazdrości innych.

foto: lime.energy

„Nie sądzę, aby inni członkowie Queen pogodzili się z tym – powiedziała w wywiadzie. - Nie rozumiem tego. Staram się nie zazdrościć ludziom."

foto: lime.energy

„Freddie był dla nich bardzo hojny w ostatnich latach swojego życia, ale nie sądzę, żeby to docenili. Nie docenili tego, co zostawił im Freddie. Zostawił im część praw do swoich ostatnich 4 albumów, czego nie musiał robić. I nigdy nic od nich nie usłyszałem. Po śmierci Freddiego po prostu zniknęli”.

foto: lime.energy

Mary wciąż pamięta Freddiego. „Słyszysz jakąś piosenkę i jesteś przytłoczony emocjami. Mieszkaliśmy razem przez 20 lat. Pod tym samym dachem. Razem emocjonalnie.”

foto: lime.energy

Kiedy AIDS zaczął dotykać Freddiego, on i Mary przejrzeli jego stare występy. „Pewnego dnia zwrócił się do mnie i powiedział: „Byłem takim przystojnym mężczyzną”. Wstałam i wyszedłam z pokoju."

foto: lime.energy

"To było smutne. Nigdy nie pozwalaliśmy sobie na emocje w jego obecności, to było trudne. Ale wiedziałam, że jeśli zostanę, będę płakać. Kiedy wróciłam, po prostu usiadłam, jakby nic się nie stało. Ale przez chwilę mnie rozczulił”.

foto: lime.energy

foto: lime.energy

foto: lime.energy

Główne zdjęcie: lime.energy