Ten list nieznanego autora na pewno dotknie duszę każdej matki. Te słowa bardzo dokładnie opisują, jak matki czują się w stosunku do dorosłych dzieci.

"Drogi synu! Jak bardzo bym chciała wrócić do czasów, kiedy byłeś mały! Naprawdę chcę przypomnieć zapach noworodka i jeszcze raz poczuć, jak to jest kołysać na rękach i kolanch... Jeszcze raz!

Patrzę na twoje zdjęcia z dzieciństwa - chłopak o żywym spojrzeniu, tak chcę słyszeć TEN twój głos!

Patrząc na dorastających synów, leżących z książką na sofie pod kocem z polaru, NIKT z nas nie myśli, że takie chwile za lata będą wydawać się tym samym szczęściem, do którego chcemy powrócić. Nie zdążyłam nawet mrugnąć okiem, jak czas minął i stał się nieodwołalny.

Dobrze pamiętam, jak często, nie wiedząc już, jak mnie przekonać, krzyczałeś: „Mamo, posłuchaj przez chwilę!” Przepraszam, synu, naprawdę nie miałam cierpliwości, żeby słuchać, a ty i ja często się kłóciliśmy. Ale wiem to o siebie i wciąż staram się zmienić!

I tak czy inaczej, nadal jesteś dla mnie małym chłopcem, mimo że twoje buty są już prawie tego samego rozmiaru co moje narty.

Synu, jak udało ci się zostać tak miłym młodym mężczyzną? Po prostu jestem z ciebie dumna! I dziękuję za to, że na co dzień mam powód do dumy, że jestem twoją mamą.

Macierzyństwo okazało się o wiele bardziej kłopotliwe, niż mogłam sobie wyobrazić. I jak wszyscy popełniłam wiele błędów. Ale to, kim się stałeś, jest nagrodą mojego życia. I z tobą miałam szczęście zrozumieć, co to znaczy kochać ukochaną osobę. W końcu posiadanie syna okazało się tak fascynującą, różnorodną i ciekawą sprawą. Nie spodziewałam się tego, jak i trudności.

Zawsze będę od ciebie starsza o 24 lata. To dużo. Prawda, myślę, że im jesteś starszy, tym mniejsza będzie ta różnica. Ale ty, mam nadzieję, na zawsze pozostaniesz moim chłopcem, a ja twoją matką; tą, czyje ramiona zawsze cię obejmą, której serce zawsze będzie odpowiadać na wszelkie twoje problemy lub prośby.

Kiedy widzę Cię jako młodego, zdrowego, dobrze wychowanego młodzieńca, myślę, że jesteś najlepszym prezentem w moim życiu.

Powodzenia we wszystkim, synu! Kocham cię. Twoja matka".

Główne zdjęcie: kakao.im