Opowieści o psach, które służyły i rozstawały się ze swoimi ludźmi ze względu na starość, są zawsze smutne. A jak cudownie wygląda zjednoczenie kynologa i jego podopiecznego.

Tak więc owczarek niemiecki Wangwang pracował przez osiem lat w chińskiej prowincji Henan. W 2019 roku zwierzę zestarzało się i przeszło na emeryturę. Oczywiście znaleźli dla niej nową rodzinę, gotową zaopiekować się starszym psem. Jednak zwierzak musiał rozstać się ze swoim mentorem. Ale nie na zawsze.

Wszystko przez to, że kynolog postanowił odwiedzić swojego dawnego podopiecznego. Wruszający filmik ze spotkania psa z jego prawdziwym właścicielem został opublikowany na Douyin, chińskiej wersji TikTok.

Filmik pokazuje, jak pies podbiega do kynologa, machając ogonem. Niestety mentor nie mógł zostać na długo. Kiedy szedł w kierunku swojego samochodu, pies zaczął się wić pod nogami i lizać jego ręce, dosłownie błagając go, by został.

Source: youtube.com

„Zawsze trudno się pożegnać” – skomentował mężczyzna, który opublikował wideo. On ma nadzieję, że będzie miał więcej czasu i okazji, aby odwiedzić swojego czworonożnego przyjaciela i kolegę.

Główne zdjęcie: lemurov.net