Raz osioł wpadł do studni rolnika. Krzyczał strasznie, wzywając pomocy. Przybiegł rolnik i pomyślał: „Jak mogę go stamtąd wydostać?”

Właściciel myślał, myślał i rozumował w ten sposób: „Mój osioł jest stary. Nie musi długo żyć. Muszę jeszcze kupić młodego osła. A studnia... a studnia prawie wyschła. Od dawna chciałem ją zakopać i wykopać nową gdzie indziej. Dlaczego więc nie zrobić tego teraz? Jednocześnie pochowam osła…”.

Zaprosił wszystkich sąsiadów do pomocy w kopaniu studni. Wszyscy razem wzięli łopaty i zaczęli wrzucać ziemię do studni. Osioł natychmiast zrozumiał, co się dzieje i zaczął wydawać straszny krzyk. I nagle, ku zaskoczeniu wszystkich, zamilkł. Po kilku rzutach ziemi rolnik postanowił zobaczyć, co się dzieje.

Był zdumiony tym, co tam zobaczył. Każdy kawałek ziemi, który spadł na plecy zwierzęcia, był strząsany i miażdżony przez osła nogami. Wkrótce, ku zdumieniu wszystkich, na górze pojawił się osioł - i wyskoczył ze studni!

W życiu spotkasz mnóstwo brudu, a życie za każdym razem przyśle Ci coraz to nowe porcje.

Ilekroć spadnie grudka ziemi, strząśnij ją i idź na górę, a dopiero wtedy będziesz mógł wydostać się ze studni!

Każdy z pojawiających się problemów jest jak kamień do przekroczenia strumienia. Jeśli się nie zatrzymasz i nie poddasz, możesz wydostać się z każdej najgłębszej studni.

Wstrząśnij i idź w górę!

Zapamiętaj pięć prostych zasad:

1. Uwolnij swoje serce od nienawiści - wybacz wszystkim wrogom.

2. Uwolnij swoje serce od zmartwień - większość z nich jest pusta i nie spełnia się.

3. Prowadź proste życie i doceniaj to, co masz.

4. Dawaj więcej.

5. Oczekuj mniej.

Główne zdjęcie: lime.energy