Płyn do płukania ust istnieje na rynku konsumenckim stosunkowo długo. Niemniej jednak niewiele osób wie, że ten przydatny dla jamy ustnej płyn może być używany nie tylko zgodnie z jego przeznaczeniem, ale także do wielu innych rzeczy. W tym artylule przedstawiamy 13 nietypowych sposobów jego wykorzystania, o których wielu prawdopodobnie nie podejrzewało.

1. Dezynfekcja pralki i usunięcie nieprzyjemnego zapachu z ubrań

W teorii metoda jest skuteczna. Ale jeśli ktoś zdecyduje się wypróbować to w praktyce, mogę dać tylko jedną radę - używaj płynu bez barwnika.

2. Leczenie łupieżu

Po umyciu włosów szamponem i balsamem skórę głowy należy spłukać kompozycją sporządzoną z wody i płynu w równych ilościach. Oprócz tego, że łupież po takim zabiegu stanie się mniejszy, przetłuszczanie się włosów po kilku takich zabiegach znacznie się zmniejszy.

3. Zwalczaj grzybicę paznokci

Kolejna opcja radzenia sobie z grzybem paznokci. Wymieszaj ocet i płyn do płukania ust w proporcji 1:1. W przygotowanym roztworze namoczyć wacik i nałożyć go na paznokieć, dosłownie na 3-4 minuty. Procedurę należy powtarzać codziennie przez kilka tygodni.

4. Alternatywa dezodorantu

Zabrakło Ci dezodorantu i potrzebujesz pilnie odświeżyć pachy? To nie ma znaczenia – płyn do płukania ust doskonale go zastąpi. Skutecznie zwalcza drobnoustroje i oczyszcza skórę, zapobiegając nieprzyjemnym zapachom. Wystarczy namoczyć wacik i przetrzeć pachy. Ale nie używaj płynu, jeśli na skórze są uszkodzenia, a płyn nie uchroni cię przed kłopotami, jeśli będziesz miał ciężką pracę fizyczną - tutaj będzie bezużyteczny.

5. Dezynfekcja piercingu

Rany przeszywające należy leczyć środkiem antyseptycznym, aby zapobiec infekcji. A jeśli nie znaleziono ostatniego w domu, możesz użyć do tych celów płynu do płukania ust i wacieka.

6. Eliminacja zapachu ryby i czosnku

Usunięcie zapachu czosnku lub ryby ze skóry rąk jest problematyczne, ale nie w przypadkach, gdy w domu jest płyn do płukania ust o mentolowym smaku. Wystarczy wytrzeć nim ręce, a nieprzyjemny zapach zniknie!

7. Dezynfekcja szczoteczki do zębów

Szczoteczka do zębów to idealna pożywka dla bakterii. Aby zapobiec ich rozmnażaniu pozostaw szczoteczkę w roztworze na noc.

8. Eliminacja nieprzyjemnego zapachu z kosza na śmieci

W pewnym stopniu przy łagodnym etapie „smrodu” wacik nasączony roztworem i wrzucony do kosza zlikwiduje nieprzyjemny zapach. Mimo to regularne opróżnianie kosza i samo mycie znacznie skuteczniej zwalcza nieprzyjemne zapachy.

9. Usuń siniaki szybciej

Plotka głosi, że jeśli kilka razy dziennie zrobisz balsamy z płynem do płukania ust w obszarze problemowym, siniaki znikną znacznie szybciej. To, jak skuteczna jest ta metoda, nie jest do końca jasne, ale na pewno nie zaszkodzi spróbować.

10. Odświeżenie toalety

Wlej niewielką ilość płynu do toalety, rozlewając trochę po ścianach i pozostaw tak bez spłukiwania. Po 30-60 minutach możesz wyczyścić toaletę szczotką lub w inny znany sposób.

11. Dezynfekcja modzeli i zadrapań

Jeśli w pobliżu nie ma odpowiedniego środka antyseptycznego, to z powodu braku lepszego środka dezynfekującego na rany i otarcia wystarczy płyn do plukania jamy ustnej. Jego działanie wynika z obecności alkoholu w składzie – będzie szczypało, ale infekcja nie grozi.

12. Złagodzenie swędzenie po ukąszeniach owadów

Bardzo potrzebna rzecz podczas inwazji komarów i innych gryzących owadów. Aby złagodzić swędzenie problematycznego obszaru skóry, wystarczy przetrzeć go wacikiem zamoczonym w płynie do płukania ust lub zrobić kompres na kilka minut.

13. Przedłużenie życia roślin

Aby świeże kwiaty w wazonie cieszyły oko dłużej, do pojemnika z wodą należy dodać kilka dużych łyżek zwykłego płynu do płukania ust. Rośliny doniczkowe można traktować w podobny sposób, aby chronić je przed grzybami i pleśnią. W tym celu wymieszaj trzy części wody i jedną część płynu, przygotowaną kompozycję wlej do butelki ze spryskiwaczem i spryskaj rośliny.

Główne zdjęcie: leprechaun.land