20 lat temu urodziła się dziewczynka Inga, urodziła się bez kończyn górnych, dlatego rodzice zostawili ją w szpitalu położniczym. Przez pewien czas dziecko mieszkało w sierocińcu, ale mimo tak trudnego początku życia szczęście się do niej uśmiechnęło.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

W wieku dwóch i pół roku dziewczynka została adoptowana przez rodzinę ze Stanów Zjednoczonych, z Pensylwanii. Daniel i Jennifer Petri starali się zrobić wszystko, aby Inga dorosła szczęśliwa i pewna siebie. Ale niestety stracono czas i już nie można było jej założyć protez. Ale, ku zaskoczeniu wszystkich, nauczyła się wykonywać wszystkie czynności domowe za pomocą nóg.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

Inga nauczyła się radzić sobie stopniowo: najpierw były sztućce, potem szczoteczka do zębów, pędzle do makijażu, potem dziewczyna opanowała klawiaturę komputerową, umie też pisać, grać na wiolonczeli, a nawet jeździ samochodem.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

Inga przyznaje, że z protezami nie byłoby jej tak wygodnie, znacznie wygodniej jest wykonywać wszystkie czynności nogami.

foto: laykni.com

W tej chwili dziewczyna studiuje w stanie Atlanta, chce zostać prawnikiem.

Poza tym Inga jest bardzo wesoła i otwarta, ma wielu przyjaciół, a nawet ma ukochaną osobę. Chłopak całkowicie akceptuje swoją ukochaną za to, kim jest i zawsze wspiera.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

Inga nie chce wspominać swoich biologicznych rodziców, chociaż rodzice adopcyjni próbowali kiedyś odnaleźć matkę jej córki. Inga wierzy, że jej prawdziwa rodzina jest w Stanach, to oni ją wychowali i dali jej wszystko, by była szczęśliwa!

foto: laykni.com

Główne zdjęcie: laykni.com