Patrick Swayze to jeden z najsłynniejszych hollywoodzkich aktorów, który zasłynął z roli w romantycznym filmie Dirty dancing. Był pożądanym mężczyzną milionów kobiet.

Hobby określiło go jako prawdziwego mężczyznę: rodeo, jazda konna, wyścigi samochodowe, skoki spadochronowe. Ale jednocześnie Patrick był delikatną, romantyczną duszą.

Kiedy miał 14 lat poznał swoją przyszłą żonę w szkole tańca. Aktorka Lisa Niemi była wówczas uczennicą matki Patricka, utalentowanej choreografki. Lisa różniła się od swoich rówieśników, nigdy nie próbowała zwrócić na siebie uwagi Swayze'a. Kiedyś Lisa spoliczkowała Patricka za „przypadkowy” uścisk.

Jej niedostępność przyciągnęła Patricka i wkrótce stracił do niej głowę, zdobyła jego serce na całe życie.

Ich związek zaczął się od prostej przyjaźni. Patrick i Lisa rozmawiali godzinami. Ich związek był szczery i prawdziwy. Patrick miał nieodpartą chęć rozwijania swoich talentów, dlatego zostawił Lisę.

Pojechał do Nowego Jorku, aby realizować się w tańcu baletowym.

foto: lavender.land

Lisa nie mogła bez niego żyć i zamieszkała z nim, para wkrótce zalegalizowała związek. Byli razem szczęśliwi i chcieli powiększyć rodzinę, mieć dzieci. Ale niestety po dwóch poronieniach para nie miała już nadziei na nic.

foto: lavender.land

Później, w wyniku wszystkich doświadczeń, Patrick uzależnił się od alkoholu, kokainy i papierosów.

foto: lavender.land

Rehabilitacja pomogła mu pozbyć się pewnych nawyków. Ale nadal palił nawet po zdiagnozowaniu raka w wieku 57 lat.

foto: lavender.land

Zdiagnozowano u niego raka w 2008 roku, szalona wiadomość od lekarzy, której umysł nie chce zaakceptować - rak trzustki w czwartym stadium.

foto: lavender.land

Nawet pomimo tak poważnej choroby Patrick nadal grał agenta FBI w serialu telewizyjnym Bestia. Pomiędzy kolejnymi zdjęciami na planie przeszedł chemioterapię, starał się jak najlepiej poprawić swoją formę fizyczną za pomocą białek, ale choroba postępowała bardzo szybko.

Był tak silnym mężczyzną, że odmawiał środków przeciwbólowych.

foto: lavender.land

Po zakończeniu kręcenia serialu wyjechał na ranczo, gdzie medytował pijąc świeżo wyciśnięty sok warzywny.

foto: lavender.land

Swayze zawsze powtarzał: „W przypadku raka nie mamy nic poza narzędziami jaskiniowca. Walczysz z potworem za pomocą trucizny, ale ile tej trucizny może przyjąć twoje ciało, a ty nadal działasz.

foto: lavender.land

Jego niezrównana Lisa zawsze była obok, aż do śmierci aktora 14 września 2009 roku. Wspierała go tak bardzo, jak tylko mogła i kochała ponad życie. Ich miłość nie pozostawia nikogo obojętnym.

Kochajcie się i dbajcie o siebie!

Główne zdjęcie: lavender.land