Imbir jest w stanie urozmaicić prawie każde danie, nawet słodkie. Jednocześnie imbir jest niesamowicie przydatną przyprawą, którą można spożywać codziennie. Nawet tak - należy go spożywać codziennie.

Walka ze zgagą

Refluks kwasowy, inaczej znany jako zgaga, jest bolesnym stanem, który może prowadzić do przyjmowania leków. Niektóre substancje czynne imbiru są stosowane w lekach na zgagę. Wynika to z przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych właściwości imbiru. Jedzenie imbiru na zgagę może pomóc złagodzić objawy. Włączenie go do regularnej diety zmniejsza liczbę epizodów.

Właściwości przeciwzapalne

Inną częścią ciała, której imbir może pomóc, są stawy. Zapalenie stawów znacznie ogranicza ruchomość, co prowadzi do intensywnego bólu przewlekłego.

Niektóre badania wykazały, że imbir jest tak samo skuteczny jak ibuprofen w zmniejszaniu bólu stawów.

Czysta skóra

Imbir może być również świetnym produktem dla twojej skóry. Wyraźnie poprawia trawienie i pomaga organizmowi pozbyć się toksyn, co od razu wpływa na jakość skóry. Imbir może być stosowany jako środek antyseptyczny na drobne skaleczenia lub otarcia.

Zmniejszenie ryzyka raka

Lekarze z Kompleksowego Centrum Raka Uniwersytetu Michigan poinformowali, że imbir jest potężną bronią przeciwko komórkom rakowym.

Oczywiście potrzebne są dalsze badania, ale z pewnością nie zrobisz sobie krzywdy, jeśli codziennie będziesz spożywać imbir z umiarem.

Poprawa trawienia

Imbir pomaga poprawić trawienie na kilka sposobów. Nie tylko zwalcza zaburzenie, ale także pomaga złagodzić nudności u kobiet w ciąży. Imbir jest również korzystny dla osób cierpiących na zaparcia i zespół jelita drażliwego. Ponadto imbir pomaga radzić sobie z gazami.

Włączenie imbiru do menu pomoże organizmowi aktywniej wchłaniać składniki odżywcze z pożywienia.

Zmniejszenie częstotliwości i nasilenia bólów głowy

Regularne bóle głowy mogą zrujnować twój dzień. A jeśli mówimy o migrenach, sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana. Imbir pomaga złagodzić objawy ciężkich migren i zapobiega częstym epizodom migreny.

Utrata masy ciała

Dodanie imbiru do codziennej diety może ułatwić odchudzanie. Wynika to z jego właściwości przyspieszających metabolizm. Odgrywa rolę w spalaniu tłuszczu, trawieniu węglowodanów i wydzielaniu insuliny. Wszystko to są ważne procesy w walce o zdrową zawartość tkanki tłuszczowej.

Kontrola poziomu cukru we krwi

Liczba pacjentów z cukrzycą niestety rośnie z roku na rok. Ukryty cukier jest obecny w ogromnej liczbie produktów spożywczych. Niedawne badanie przeprowadzone na osobach z cukrzycą typu 2 wykazało, że zjedzenie zaledwie dwóch gramów imbiru w proszku na pusty żołądek obniżyło poziom cukru we krwi o 12%.

Walka z infekcjami

Imbir jest przydatny przy chorobach i kontuzjach, pomaga szybciej się regenerować. Imbir może pomóc w sezonach epidemicznych, ponieważ zmniejsza ryzyko infekcji i hamuje wzrost niektórych bakterii.

Teraz, gdy wiesz, jak korzystny jest imbir dla twojego zdrowia, możesz się zastanowiać, jak go używać. Świetną wiadomością jest to, że można go używać na wiele różnych sposobów. W postaci proszku, herbaty, przyprawy do mięsa.

Główne zdjęcie: lime.energy