Mike Wilson i Megan Hanneman pracują dla małej prywatnej firmy, która produkuje niestandardowe siedziska ścienne dla kotów, półki i drabiny.

Wszystko po to, aby poruszanie się po mieszkaniu rozpieszczonym i leniwym kotom domowym było wygodniejsze i ciekawsze.

Mike i Megan mają dwa koty do „przetestowania” wszystkich obiektów, ale około miesiąc temu postanowili adoptować kolejnego kota ze schroniska. Kiedy dotarli do miejscowego schroniska, pierwszym kotem, który przykuł ich uwagę, był kot o niesamowitych rozmiarach o imieniu Bronson.

foto: popularnoe.net

Kot był tak gruby, że przez większość czasu ledwo mógł chodzić i cały czas leżał. Tego dnia Mike i Megan nie zabrali nikogo ze schroniska, ale kiedy wrócili do domu, wszystkie ich rozmowy dotyczyły tego grubego kota.

foto: popularnoe.net

Administrator schroniska powiedział im, że Bronson jest bardzo łagodnym i spokojnym kotem i że ma dopiero 3 lata, a trafił do schroniska po śmierci starszego właściciela, który najprawdopodobniej karmił kota tłustymi resztkami ze swojego talerza.

foto: popularnoe.net

Następnego dnia Mike i Megan wrócili do schroniska i byli zdeterminowani, aby adoptować Bronsona i pomóc mu odzyskać zdrową wagę.

„Bronson okazał się bardzo czuły i natychmiast zaczął mruczeć i ugniatać nas łapami, kiedy zaczęliśmy go głaskać. A potem zobaczyliśmy, że ma duże dodatkowe palce na łapach. Bronson miał polidaktylię. Jego miękkie łapy z tymi palcami przypominały rękawiczki.”

foto: popularnoe.net

Chłopiec i dziewczynka natychmiast zabrali Bronsona do weterynarza na kontrolę. Tam powiedziano im, że bardzo ważne jest, aby tłuste koty chudły tak wolno, jak to możliwe, ponieważ szybka utrata wagi może być dla nich przyczyną śmierci. Opracowano specjalną dietę dla kota, który otrzymuje 375 kalorii dziennie, z czego połowa to karma sucha, a połowa to mokra.

foto: popularnoe.net

„Bronson oczarował także wszystkich weterynarzy. Aby spojrzeć na naszego giganta, wszyscy lekarze i pielęgniarki kolejno wchodzili do pokoju. Podziwiali jego grube „rękawice” i mocne ciało.”

Przez większość dnia Bronson leżał na podłodze, ale teraz bawiono się z nim przez co najmniej 20 minut dziennie różnymi zabawkami z kocimiętką. I wpadli też na pomysł, aby zabierać go z ulubionej poduszki, aby sam wracał do niej na piechotę.

Potem wpadli na pomysł, żeby zabrać go na najwyższe piętro, żeby zszedł po schodach, ale gdy zobaczyli, że kotu jest to bardzo trudne, pozostawili schody na późniejszy etap utraty wagi.

foto: popularnoe.net

Aby zwrócić większą uwagę na problem nadwagi kota, Mike i Megan stworzyli konto na Instagramie dla Bronsona. Ludzie zaczęli stopniowo go obserwować, a kiedy niedawno o kocie napisano w prasie, liczba subskrybentów Bronsona przekroczyła 50 tysięcy.

foto: popularnoe.net

Bronson ma teraz ponad 51 000 obserwujących na Instagramie. Jego początkowa waga wynosiła 33 funty (14,9 kg), a teraz, miesiąc później, waży 31,3 funta (14,1). W tak powolnym i ostrożnym tempie Bronson ma wszelkie szanse na powrót do normalnej wagi w ciągu roku.

foto: popularnoe.net

Główne zdjęcie: popularnoe.net