Na świecie według niektórych źródeł istnieje co najmniej 350-400 ras psów, a co roku pojawia się kilka nowych o własnych cechach i cechach charakteru. Mogą być bardziej agresywne lub mogą okazywać niesamowitą życzliwość, niezależnie od wielkości.

Przygotowaliśmy dla Ciebie informacje o 10 rasach psów uważanych za najmilsze na świecie i mamy nadzieję, że zainteresuje Cię ich poznanie!

1. Bichon frise

Te puszyste psy przypominają białą chmurkę. Miłe i niezwykle słodkie, bardzo dobrze traktują zarówno właścicieli, jak i ich gości. Dzwoniące szczekanie może nie przemawiać do wszystkich, ale życzliwość w sercu i niesamowity urok wywołują u większości ludzi szczere zauroczenia.

foto: lavender.land

2. Jamnik

Mały, zwinny i nieskończenie lojalny jamnik dobrze dogaduje się zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi. Może być wspaniałą czworonożną nianią, towarzyszem i prawdziwym przyjacielem. Zabawny i bardzo wesoły jamnik wyróżnia się życzliwością i cierpliwością.

foto: lavender.land

3. Basset hound

Mimo drobnego wyglądu pies tej rasy jest dość aktywny i bardzo lubi się bawić. Umiejętność przystosowania się do różnych warunków, życzliwość i spokój sprawiają, że pies tej rasy jest doskonałym wyborem dla domu. Zwłaszcza jeśli mieszkają tam już zwierzęta domowe i są dzieci.

foto: lavender.land

4. Mops

Mopsy to zabawne małe pieski o wyrazistych oczach i bardzo dobrym sercu. Nawet w przypływie emocji przedstawiciel tej rasy nie rzuci się na swojego właściciela i nie ugryzie dziecka podczas gry. Dobroduszny, wesoły i altywny - cóż, po prostu wspaniały członek rodziny, który dogaduje się ze wszystkimi, którzy akurat będą z nim pod jednym dachem!

foto: lavender.land

5. Owczarek szetlandzki

Przedstawiciele tej rasy mają naprawdę złoty charakter! Wyróżniają się posłuszeństwem, spokojem, są bardzo oddane swojemu właścicielowi i gotowe dopasować się do jego rytmu życia, jakikolwiek by on nie był.

Położyć się na kanapie przed telewizorem? Proszę! Wybrać się na spacer po ulicy? Nie ma problemu! Pobiegarć po lesie? Dlaczego nie? Z tą małą kopią collie na pewno nie ma żadnych trudności, ponieważ ma naprawdę dobre serce.

foto: lavender.land

6. Collie

Rasa ta jest mocno związana z serialem Lassie, w którym wystąpił uroczy kudłaty pies, który podbił serca milionów widzów. Przedstawiciel tej rasy wyróżnia się nie tylko zdolnością uczenia się i wysoką inteligencją, ale także niesamowitą życzliwością.

Collie dobrze dogaduje się z dziećmi, dobrze przystosowuje się do różnych warunków bytowania i nigdy nie wykazuje agresji.

foto: lavender.land

7. Nowofundland

Te urocze psy o imponujących rozmiarach były pierwotnie używane jako psy robocze w Kanadzie, a także do ratowania ludzi w wodzie. Wiadomo, że te psy są doskonałymi pływakami, a nawet mają błony między palcami. Ale nie to jest najważniejsze, bo nowofundland jest naprawdę dobroduszny, a jego spokój jest po prostu niesamowity.

Warto zauważyć, że ten pies jest niesamowicie inteligentny i potrafi samodzielnie podejmować decyzje w określonych sytuacjach! Jeśli potrzebujesz futrzanego przyjaciela, oddanego towarzysza - wybierz tego wielkiego przystojniala i nie pomylisz się!

foto: lavender.land

8. Bernardyn

Ogromne rozmiarowo, te psy mają tak samo wielkie serce. Są bardzo przyjazne, czujne i niesamowicie spokojne. Ich flegmatyczna natura jest bardzo trudna do zdenerwowania, a ich przychylność i życzliwość można tylko podziwiać. Oprócz tego, że nie są agresywne, bernardyny rzadko szczekają i na ogół nie powodują niedogodności dla właściciela, traktując go ciepło i z miłością.

foto: lavender.land

9. Labrador retriever

To wyjątkowe stworzenie nie może nie znaleźć się na naszej liście, ponieważ ma naprawdę dobre serce! Wraz ze swoim ukochanym właścicielem posłuszny zwierzak jest gotowy robić wszystko na świecie: biegać, chodzić, bawić się, a także jest doskonałym przewodnikiem, „uzdrowicielem” dusz i psem, który odda życie za osobę bez wahania.

Z radością akceptuje inne psy, dobrze dogaduje się z dziećmi i kotami, ma nieograniczoną cierpliwość! To nie przypadek, że wśród labradorów jest tyle psów–bohaterów, odważnych i życzliwych!

foto: lavender.land

10. Golden retriever

Psy tej rasy znane są nie tylko z niesamowitej lojalności, ale także z umiejętności pomagania ludziom wszędzie tam, gdzie to możliwe.

foto: lavender.land

Niestrudzone psy ratują człowieka w razie kłopotów, wyciągają je z ognia i wody w momencie zagrożenia i są prawdziwymi „psychoterapeutami”, gdy trzeba wesprzeć pacjenta, który stracił wiarę w siebie. Wśród nich jest też wiele psów-bohaterów, a ich miłość do ludzi i życzliwość nie znają granic!

Cóż, mamy nadzieję, że spodobała Ci się ta lista. Nie martw się, jeśli nie ma w nim Twojej ulubionej rasy, ponieważ ostatecznie możesz wzbudzić życzliwość u każdego psa. Zwłaszcza jeśli właściciel szczerze go kocha i troszczy się o niego!

Główne zdjęcie: lavender.land