Ze względu na swoją majestatyczność i ogromne rozmiary koty rasy maine coon wyglądają jak mityczne zwierzęta. Na długości z ogonem dorosły kot rasy maine coon może osiągnąć 120 cm i ważyć prawie 9 kg.

Rasa ta wywodzi się od kotów ze stanu Maine (USA), które hodowano na farmach w celu łapania myszy.

Im większy był kot, tym lepiej radził sobie w roli myśliwego, a dzięki surowym miejscowym zimom maine coonowi rosła piękna, długa sierść.

Słynna „twarz” maine coonów, która jest najbardziej rozpoznawalną cechą w ich wyglądzie, pojawiła się już w XX wieku dzięki hodowcom i występuje głównie tylko u samców. Kotki rasy maine coon są bardziej łagodne i znacznie mniejsze.

foto: lime.energy

Duży kot rasy maine coon sam w sobie jest godny uwagi, a zadbany i zamożny maine coon jest powodem do dumy jego właściciela. Jednym z takich przykładów jest maine coon o imieniu Lotus, który ma ponad 132 000 obserwujących na swoim koncie na Instagramie.

foto: lime.energy

Właścicielka Lotusa pokazuje, jak wygląda życie z ogromnym maine coonem w domu. Jeśli Lotos położy się na kanapie, miejsce dla właściciela pozostanie tylko w kącie.

foto: lime.energy

foto: lime.energy

A żeby prosić właścicielkę o smaczne smakołyki w kuchni, Lotos nie musi nawet wskakiwać na stół, wystarczy wspiąć się na krzesło i stanąć na tylnych łapach.

foto: lime.energy

A kiedy dla Lotusa kupiono osobne krzesło, okazało się, że jest za małe.

foto: lime.energy

Ale właścicielskie jest całkiem spore!

foto: lime.energy

Standardowa umywalka, w której koty tak uwielbiają spać, jest również mała dla Lotusa. Ledwo może tam się zmieścić.

foto: lime.energy

Ten stół idealnie nadaje się dla maine coona.

foto: lime.energy

Na szczęście dom jego właścicielki jest duży i obok domu jest podwórko, a za płotem drzewa, więc Lotus może wygodnie spędzać czas na zewnątrz, kiedy zmęczy się spychaniem właścicieli z kanap.

foto: lime.energy

Lotus mieszka gdzieś w Szwecji na obszarze o surowym wietrznym klimacie, gdzie pada dużo śniegu. Ogólnie idealne warunki dla rasy maine coon.

foto: lime.energy

foto: lime.energy

Oprócz Lotusa w domu mieszkają dwa mniejsze maine coony, kot i młoda samica.

foto: lime.energy

Dodatkowym atutem Lotusa jest niesamowity puszysty ogon.

foto: lime.energy

Główne zdjęcie: lime.energy