Mam jednego przyjaciela - Andrzeja, który pracuje wyłącznie jesienią. Wiosną i latem mieszka na wsi, a we wrześniu wraca do miasta na zimę. Mówi, że w trzy miesiące z łatwością zarabia na cały rok. Głównym źródłem jego dochodów są orzechy włoskie.

JAK OBRAĆ ORZECH WŁOSKI?

Po długich rozmowach udało mi się dowiedzieć od strategicznego biznesmena wszystkiego o zarabianiu na orzechach włoskich. Rzeczywiste liczby w tej sprawie zaszokowały! Aby zarobić przyzwoite pieniądze, nie trzeba mieć ogromnej plantacji i hektarów pól.

Średnio dorosłe drzewo orzecha włoskiego może wyprodukować do 100 kg owoców w skórce. Ale to jest drzewo o pniu co najmniej 1 m, musi rosnąć przez co najmniej 20 lat. A raczej wszystkie 30, a nawet więcej. Drzewo owocujące w wieku od 10 do 20 lat może wyprodukować zaledwie 20-30 kg orzechów włoskich na sezon.

Wiele zależy od tego, jak orzech rośnie, w jakich warunkach, na jakim obszarze. Dużą rolę odgrywa różnorodność i warunki pogodowe. Jest wiele niuansów. I w końcu nie liczy się liczba zebranych kilogramów, ale wydajność jąder – „motyli”.

Są komercyjną wartością na rynku. Ćwiartki i mniejsze jawałki są znacznie tańsze.

Dlatego sadzenie plantacji orzecha włoskiego i spodziewać się szybkiego zysku nie da się. A także liczyć na duże pieniądze, jeśli na twojej działce rośnie kilka starych drzew owocowych.

Tak to robi mój przyjaciel Andrzej. Wczesną jesienią, kiedy przychodzi czas na zbieranie orzechów włoskich, kupuje je w całości hurtem. Nie są drogie, najważniejsze jest, aby wybrać odmianę z cienką skorupą. Potem czyści orzechy w domu i sprzedaje je.

Orzechy w łupinach są przechowywane w suchym, chłodnym, dobrze wentylowanym miejscu, w płóciennych torbach lub w drewnianych skrzyniach. Jeśli owoce są dobre, z 3 kg całych orzechów uzyskuje się prawie 2 kg „motyli”.

Ale jak łamać orzechy włoskie bez uszkadzania jądra? Jeśli jest ich dużo, lepiej użyć do tych celów specjalnych urządzeń. Są to dziadki do orzechów mechaniczne i domowe oraz własnoręcznie robione.

Aby zmniejszyć ilość produktów o niskiej wartości (ćwiartki, droben kawałki) najlepszym sposobem dostępnym w domu jest rozbicie orzecha na zwykłej szklanej butelce.

Do tych celów odpowiednia jest butelka od szampana lub piwa. Położyć orzech na szyjkę butelki podstawą do dołu i uderzyć młotkiem w „dzióbek”. Staraj się równomiernie rozłożyć siłę uderzenia i bądź ostrożny!

W ten sposób nawet najgrubsza skorupa może zostać podzielona, ​​pozostawiając nienaruszony rdzeń. Pozostaje ci tylko ostrożnie usunąć przegrodę, łamiąc rdzeń na pół. Jeśli opanujesz to, używając zwykłej butelki, możesz obrać 5 kg orzechów w godzinę.

Obrane jądra można przechowywać przez 1-2 miesiące w temperaturze pokojowej. Przy dłuższym przechowywaniu tracą smak i mogą zjełczeć.

Mam nadzieję, że ta metoda obierania orzechów pomoże Ci osiągnąć maksymalny wynik w procesie przetwarzania orzechów włoskich.

Główne zdjęcie: takprosto.cc