Dredlocki zyskały światową popularność dzięki jamajskiemu artyście reggae Bobowi Marleyowi. Po nim splątane włosy zaczęły nosić ludzie na całym świecie.

Dziewczyna o imieniu Bella Colman miała dredy od trzech i pół roku. W końcu zmęczyła się taką fryzurą. Bella chciała radykalnie zmienić swój wizerunek.

foto: lemurov.net

Zgolenie włosów i zostać łysą na kilka miesięcy nie odpowiadało jej. Postanowiła więc rozplątać dredy. Colman kupiła kilka grzebieni i odżywki do włosów.

Aby usunąć splątane włosy, dziewczyna musiała namoczyć każdy warkocz we wrzącej wodzie i przytrzymać przez dziesięć minut. Następnie Bella nałożyła grubą warstwę odżywki na każdy dred za pomocą pędzla, wcierając go we włosy.

foto: lemurov.net

Wykonała ten zabieg, zaczynając od nasady włosów aż po same końce. Kiedy włosy wyschły, dziewczyna spryskała je specjalnym roztworem. Podczas rozplątywania część włosów Bella wciąż straciła. Jednak dziewczyna uznała to za całkiem normalne.

foto: lemurov.net

Colman sfotografowała każdy etap i opublikowała w sieciach społecznościowych po tym, jak rozplątała włosy.

„Od wielu lat nie czułem własnych włosów. Wspaniale jest znów je poczuć ”- powiedziała Bella, kiedy na jej głowie nie pozostał ani jeden splątany warkocz.

Co więcej, przy normalnych włosach Colman wygląda znacznie lepiej. W końcu stała się znacznie ładniejsza i bardziej kobieca.

foto: lemurov.net

Główne zdjęcie: lemurov.net