Niezbędny środek!

Za każdym razem, gdy pijemy kawę, wszyscy wyrzucamy fusy. Mało kto jednak wie, że na dnie naszego kubka znajduje się tak naprawdę bardzo przydatny i wielofunkcyjny środek.

Kiedy skończysz kawę, rozłóż fusy na papierze do pieczenia i włóż je do piekarnika do wyschnięcia.

Suche fusy z kawy mogą być następnie używane jako peeling, jako substytut mydła… i nie tylko!

Wykonaj z nimi te 13 sztuczek, a woje życie zmieni się na zawsze!

1. Środek antycellulitowy.

Kofeina jest ważnym składnikiem wielu produktów antycellulitowych, co oznacza, że ​​fusy z kawy sprawdzają się równie dobrze, jak produkty kupowane w sklepie. Wymieszaj fusy z oliwą lub olejem kokosowym i wmasuj w skórę. Nawet nie zauważysz, jak szybko zniknie twój cellulit!

2. Środek na worki pod oczami.

Zmieszaj fusy z kawy z odrobiną oliwy z oliwek, a następnie wmasuj tę mieszankę pod oczy, aby wyeliminować oznaki zmęczenia lub braku snu.

3. Zamiennik mydła.

Zapomniałeś, że w domu nie ma mydła, a ty nie masz siły iść do sklepu? Nie martw się, fusy z kawy są świetnym substytutem i oczyszczą twoją skórę nie gorzej, niż sklepowe kosmetyki. Możesz nawet zrobić własne mydła w kostce!

4. Środek przeciwko nieprzyjemnym zapachom.

Jeśli twoja lodówka lub kosz na śmieci brzydko pachnie, po prostu wysyp suchą kawę na kartkę papieru i zostaw ją tam na kilka dni. Będziesz zaskoczony wynikami!

5. Środek na włosy.

Fusy z kawy zasilają włosy składnikami odżywczymi i tchną w nie nowe życie. Jeśli masz słabe i skłonne do wypadania włosy, fusy po kawie przed umyciem wetrzyj w głowę.

6. Naturalny środek czyszczący.

Łagodna, ścierna tekstura fusów z kawy sprawia, że ​​jest doskonałym naturalnym środkiem czyszczącym do patelni, garnków i różnych powierzchni w Twoim domu!

7. Środek do czyszczenia grilla.

Przygotowywałeś się do grilla przez cały tydzień, a grill wygląda na brudny i lepki? Jest proste rozwiązanie! Umieść trochę suchej kawy na gąbce i przetrzyj nią grill. Przywróci blask w zaledwie 5 minut!

8. Środek na pchły.

Najlepszym naturalnym sposobem na powstrzymanie pcheł od sierści zwierzaka jest wcieranie w nią fusów z kawy. Ta sama metoda działa, jeśli pchły już osiadły na twoim psie.

9. Środek na mrówki.

Jeśli masz w domu mrówki, posyp fusami z kawy miejsca, w których je zauważysz. Nie wrócą.

10. Nawóz do roślin.

Jeśli chcesz w naturalny i tani sposób nawozić swoje doniczki lub grządki, fusy z kawy są dokładnie tym, czego potrzebujesz! Zawierają te składniki odżywcze, które są niezbędne do prawidłowego wzrostu roślin.

11. Środek przeciwko ślimakom.

Chcesz odstraszyć ślimaki z ogrodu? Użyj fusów po kawie - po prostu posyp ziemię wokół roślin, a ślimaki znajdą dla siebie inne miejsce. Na przykład w ogrodzie sąsiadów.

12. Remedium na wybryki kota.

Jeśli masz dość ciągłego drapania przez kota mebli, kawa jest najlepszą opcją. Posyp trochę wokół dotkniętego obiektu, a koty będą trzymać się z daleka, ponieważ nienawidzą zapachu kawy.

13. Środek przeciwko komarom i innym owadom.

Aby odstraszyć irytujące komary, pszczoły i inne owady, wetrzyj fusy z kawy w odsłonięte części ciała. Pomoże ci pozbyć się obsesyjnej uwagi krwiopijców.

Główne zdjęcie: kakao.im