Bardzo lubię, gdy w kuchni wszystko jest czyste, nie ma smug, mikrofalówka i kuchenka są czyste, szuflady lśnią. To samo dotyczy ręczników kuchennych. Oczywiście dużo używam ręczników papierowych, ale używam też ręczników kuchennych matariałowych.

Zdarza się, że gdzieś obok ręcznika wylała się herbata, trzeba pilnie wytrzeć ręce, a były tłuste. Tak czy inaczej, na ręcznikach pozostają plamy, które psują wygląd i nastrój.

Dzielę się sztuczką:

Niedawno prałam ręczniki kuchenne w pralce, ale trudne plamy nadal pozostały. Nie lubię tego. Postanowiłam więc skorzystać z szybkiego sposobu na pozbycie się plam. Aby to zrobić, potrzebujemy prostych składników.

Bierzemy:

  • trwarde mydło do prania;
  • kwasek cytrynowy;
  • 50 ml zimnej wody;
  • Torebka foliowa i kuchenka mikrofalowa.

Następnie:

  1. Zmocz ręcznik i dobrze natrzyj go mydłem do prania. Obficie, zeby powstała gęsta piana.

  2. Wykręcamy ręcznik, aby piana i woda nie kapały. Złóż ręcznik w kwadrat i zapakuj w małą torebkę foliową.

  3. Rozcieńczyć dwie łyżeczki kwasku cytrynowego w zimnej wodzie. Następnie zalej ręcznik tym roztworem, dobrze go mocząc.

4. Włóż torebkę z ręcznikiem do kuchenki mikrofalowej. Nie trzeba ją zawiązywać. Ustawiamy moc na 450 Wt, czas 2 minuty. Przez ten czas ręcznik powinien się dobrze rozgrzać, aby nie dało się go dotknąć. Jeśli nie jest tak gorące, dodaj więcej czasu.

5. Wyjmij gorącą torebkę z kuchenki mikrofalowej i ostudź. W międzyczasie mieszanina aktywnie działa przeciwko plamom.

6. Gdy ręcznik ostygnie, należy go wypłukać z mieszanki w płynącej wodzie i wytreć mikrofalówkę, bo z woreczka wyciekał płyn.

7. Po wypłukaniu ręcznika osusz go i ciesz się efektem.

Jak widzę trudne plamy, to już nie liczę na pranie i proszek. Nie mogą wykonać swojej pracy. Biorę torebkę i kwasek cytrynowy i biorę się do prostej pracy.

O taką czystość w kuchni dążę przede wszystkim dla siebie. Lubię być tam, gdzie jest czysto. Używać błyszczących przedmiotów. Szczególnie lubię prasować z tak czystymi ręcznikami. Dobrze pachną, cieszą oko bielą i czystością.

Wszystkiego najlepszego!

Główne zdjęcie: xitrosti.com