Z całą pewnością możemy powiedzieć, że ten twórca stworzył naprawdę wyjątkowe arcydzieło!

Ra Paulette tworzy niesamowite sztuczne jaskinie w Nowym Meksyku. W wieku 67 lat ciężko pracuje każdego dnia. Przy pomocy prostych narzędzi, takich jak łopata, kilof i wóz, wykopuje w piaskowcach ogromne przejścia, tunele i jaskinie, które własnoręcznie dekoruje, wykorzystując całą swoją wytrwałość i niesamowite umiejętności.

Według samego mistrza, każda minuta tego trudnego zadania sprawia mu prawdziwą przyjemność. Ra Paulette twierdzi, że znalazł dzieło swojego życia i jest z tego bardzo zadowolony. Za swoje jaskinie otrzymuje niewielką symboliczną nagrodę, ale mężczyzna nie dąży ani do sławy, ani do pieniędzy.

Chce, aby jego dzieła sprawiały, że ludzie czuli się z dala od światowego zgiełku i myśleli o swoim miejscu na tym świecie.

Ra Paulette nie ma specjalnego wykształcenia. Po prostu pewnego dnia obudził się i zdał sobie sprawę, że chce kopać jaskinie.

foto: storyfox

Ten niezwykły człowiek wykopał swoją pierwszą jaskinię w 1987 roku.

Stwórca nie spodziewał się, że stanie się ona tak popularna i został zmuszony do zamknięcia jaskini na wizyty, ponieważ nie zachowano wszystkich niezbędnych środków bezpieczeństwa.

foto: storyfox

Ra Paulette zdobi ściany jaskiń różnymi ornamentami.

foto: storyfox

Piękne prace Ra Pauletty fascynują. Trudno sobie wyobrazić, ile pracy kosztowało go stworzenie ich wszystkich. Człowiek tworzy przede wszystkim dla innych ludzi, chcąc pomóc im poczuć jedność ze światem. Jaskinie Ra Poletta są bardzo pięknie i profesjonalnie wykonane: najwyraźniej ten człowiek ma szczególny talent. Do tej pory Ra Paulette stworzył 14 jaskiń, a obecnie pracuje nad piętnastą, która będzie najlepszym i największym z jego dzieł.

Nad tym projektem pracuje niestrudzenie od dziesięciu lat. Powinno to być szczególne miejsce, w którym człowiek może poczuć swój związek z ziemią i zastanowić się nad własną esencją.

Po pierwszym sukcesie rzemieślnicy próbowali go zatrudnić, ale odmówił, ponieważ nie mógł tworzyć jaskiń inaczej, jak podążając za własną inspiracją.

foto: storyfox

O tym niesamowitym człowieku i jego dziełach powstał film „Cavedigger”, który był nominowany do Oscara.

Popatrz, jak kreatywnie podchodził do urzeczywistniania swoich pomysłów! Analogi egipskich fresków spotykają gościa „na korytarzu” tego oryginalnego domu. A sypialnia jest ozdobiona rzeźbami ściennymi w stylu antycznym.

Główne zdjęcie: storyfox