Wiem, jakie to może być przerażające...

Kiedy myślisz, że nie możesz tego zrobić sama. Kiedy masz pewność, że nikt inny Cię nie będzie potrzebował. Kiedy wątpisz w swoją kobiecość i atrakcyjność. Kiedy myślisz, że wszyscy wokół są w związkach i tylko ty jesteś sama. Kiedy twoja seksualność jest zniszczona przez poprzedni związek i boisz się pokazać swoje ciało. Nawet nie chcesz na nie patrzeć. Kiedy myślisz, że już nigdy nikogo nie spotkasz. Kiedy zapominasz, jak pachnie mężczyzna. Kiedy przez wiele miesięcy czy lat nie czułaś pieszczot i ciepłego rodzimego ciała. Kiedy nie ma z kim się dzielić i nie ma z kim płakać. Kiedy nie ma nikogo, kto mógłby wesprzeć i usunąć przynajmniej część odpowiedzialności, która przygniata cię do ziemi. Kiedy tęsknota i beznadziejność czynią cię o piętnaście lat starszą. Kiedy prawie uwierzyłaś, że miłość się nie powtórzy i wmawiasz sobie, że zgadzasz się na związek bez zobowiązań.

Kiedy to wszystko ci się przydarzy, zaczniesz żyć. Dla siebie. Dzięki sobie. Kiedy odpuścisz chęć bycia z kimś, będziesz wolna. Zaczniesz dostrzegać, że świat jest większy niż kiedykolwiek widziałaś. Zaczniesz czuć miłość w sobie i wokół siebie. Nie dlatego, że ktoś cię szczególnie kocha, ale dlatego, że żyjesz. Świat dał ci możliwość wcielenia się, pokazując największą miłość, do jakiej jest zdolny.

Kiedy otworzysz swoje serce i uzdrowisz swoje rany, zdasz sobie sprawę, że mężczyźni pragną miłości tak samo jak kobiety i tak samo boją się samotności. Przestaniesz się bać.

Nauczysz się widzieć więcej, słyszeć głębiej, czuć się bardziej subtelnie. Nauczysz się naprawdę ufać mądrości wszechświata i nie trzymać się tego, co odchodzi. Zrozumiesz, że życie jest jak rzeka: popłyniesz, jeśli się zrelaksujesz i przestaniesz panikować. Uwierzysz, że zawsze będzie coś innego, wystarczy przestać czepiać się przeszłości i tego, co znane. Chcesz uwolnić się od narzuconych stereotypów i oczekiwań innych ludzi. Nauczysz się żyć w teraźniejszości i akceptować ją. Nauczysz się pokory.

Kiedy staniesz się sobą, nie będziesz już sama.

Główne zdjęcie: kakao.im