Żadnego z zakupionych wypieków nie można porównać z domowymi. Ciasteczka lub ciasto, torty lub bułeczki - okazują się znacznie bardziej pachnące. To bardzo nieprzyjemne, jeśli smakołyki są niewypieczone lub przypalone.

Świetny pomysł podsunął portal RSUTE – aby wypieki były smaczne i soczyste, trzeba zastosować kilka sztuczek. Na przykład włożyć sól do piekarnika. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak to pomoże.

Dlaczego wypieki przypalają się na dole, a są surowe na wierzchu?

Zdarza się, że przestrzegałeś wszystkich zasad, przestrzegałeś przepisu, ustawiłeś wymaganą temperaturę, ale wypiek i tak okazał się niedoskonały. Chodzi o to, że istnieje wiele nieoczywistych powodów, dla których wysycha lub przypala się, lub tylko wierzch nie jest upieczony. Czasami winny jest sprzęt. Dlatego tę opcję należy wykluczyć, zatrudniając majstra.

Ale znacznie częściej przyczyną problemu jest fizyka rozkładu pary w piecu. Często pozostaje na dole, nie poruszając do góry, dzięki czemu górna część produktu pozostaje wilgotna. Na szczęście istnieje sposób, aby to naprawić.

Po co wkładać sól do piekarnika

Ten life hack będzie potrzebny każdemu, kto często korzysta z piekarnika. Aby ciastka zawsze Ci się podobały, połóż na dnie blachę do pieczenia, na której rozsypana jest gruba sól. Dzięki temu danie będzie upieczone równomiernie, ponieważ sól bardzo długo stygnie i oddaje ciepło.

W żaden sposób nie wpłynie to na smak wypieków. Nawet jeśli z biegiem czasu sól zmieni kolor na żółty, nadal będzie spełniać swoje zadanie jak poprzednio.

Dlaczego potrzebujesz cegły w kuchence gazowej

Alternatywą dla soli jest zwykła czerwona cegła. Tak, nie zdziw się. Nie trzeba kraść cegieł z placu budowy, teraz w sklepach można znaleźć specjalnie do tego przeznaczone kamienie do pieczenia. Dzięki powolnemu chłodzeniu temperatura w piekarniku będzie równomiernie rozłożona, co oznacza, że ​​wypieki upieką się całkowicie.

Główne zdjęcie: cooku