- Brednie! - burknął bezdomny i wyrzucił gazetę. Spacerując po podwórkach w poszukiwaniu jedzenia, zobaczył na ścianie ogłoszenie: „Willa na sprzedaż nad morzem, 3 kondygnacje. Z basenem i ogrodem. Koszt – 1 euro”.

"Literówka?" pomyślał bezdomny i poszedł, narzekając, dalej. Wychodząc na aleję zwrócił uwagę na ogromny transparent: „Willa na sprzedaż nad morzem, 3 kondygnacje. Z basenem i ogrodem. Koszt – 1 euro.

Bezdomny rozpomyślał. Zaciekawił się, jaki szaleniec mógł napisać coś takiego i postanowił to sprawdzić. Nie miał nic do stracenia poza ostatnim euro w kieszeni. Przybywając pod adres, zobaczył tę samą willę. Zadzwonił w dzwi. Drzwi otworzyła piękna kobieta.

— Przepraszam, jestem w sprawie ogłoszenia. Czy to nie żart?

- Wszystko się zgadza.

- Mówię o koszcie: 1 euro? To prawda?

- Tak. 1 euro. Jeśli jesteś zainteresowany, możesz rozejrzeć się po domu.

Zachwycony tym, co zobaczył, oddał ostatni euro i został właścicielem luksusowej willi. Ale postanowił dowiedzieć się, dlaczego tak niska cena? Na co kobieta uśmiechnęła się i powiedziała:

„Mój mąż przed śmiercią zaznaczył w testamencie, żebym sprzedała naszą willę, a dochód przekazała na konto jego kochanki. Jak mogę nie spełnić jego ostatniej woli?! Ogłoszenie jest wyświetlane od sześciu miesięcy i jesteś jedyną osobą, która na nie odpowiedziała. Wszystkiego najlepszego." I wyszła.

Każdy ma szansę! Musisz tylko uwierzyć, że niemożliwe jest możliwe.

Główne zdjęcie: kakao.im