Mieszkaniec Bośni i Hercegowiny, 70-letni Vojin Kusic zdołał zbudować bardzo niezwykły dom dla swojej ukochanej żony. Ten budynek znajduje się nad powierzchnią ziemi i również obraca się wokół własnej osi!

foto: laykni.com

Mężczyzna wyznał, że zbudował taki dom nie dla wyczynu, ale z powodu kaprysów własnej żony. Ona ciągle narzekała, że ​​jest już zmęczona tym samym widokiem z okna każdego dnia, ciągle organizowała przebudowy i naprawy w domu, aby jakoś zmienić sytuację.

Początkowo dom rodziny Kusic był najzwyklejszy. Okna sypialni wychodziły na słoneczną stronę, a z salonu była widoczna droga. Po prośbach żony Vojin dokonał radykalnej przebudowy i przesunął mury!

foto: laykni.com

Ale w wtedy kobieta zaczęła narzekać, że z okien nie widzi ludzi wchodzących do domu. I póki żona nie zaczęła znowu narzekać, mężczyzna postanowił wykonać rycerski ruch i zaprojektował taki budynek, który obracał się i miał różne widoki z okien.

Kusic przyznaje, że ten projekt nie jest nowy. Zrealizowanie tego wymagało czasu i ogromnej chęci. Podczas budowy Vojin dostał zawału serca. Ale najciekawsze jest to, że będąc w szpitalu błagał lekarzy, aby uratowali mu życie, aby mógł dokończyć to, co zaczął. W końcu tylko on znał wszystkie niuanse i szczegóły konstrukcji i nikt inny nie mógł jej ukończyć.

foto: laykni.com

Ten wyjątkowy dom znajduje się w pobliżu serbskiego miasta Srbac. Z jego okien z jednej strony widać pole obsiane kukurydzą, a z drugiej rzekę i plantację leśną. A teraz żona Vojina Kusica może dowolnie zmieniać widoki. Prędkość obrotu domu jest regulowana: od minimum, przy którym wykonuje się jeden obrót dziennie, do maksimum. W tym drugim przypadku dom zatoczy pełne koło w 22 sekundy!

foto: laykni.com

Kusic uważa za swoje inspiracje Michaiła Pupina i samego Nikolę Teslę. Dom okazał się nie tylko bardzo oryginalny, ale i bezpieczny. Jest bardziej odporny na aktywność sejsmiczną i lepiej znosi małe trzęsienia ziemi niż konwencjonalne budynki. Vojin żartuje również, że jego żona może uchronić się przed nieproszonymi gośćmi, po prostu odwracając od nich stronę z wejściem.

Jak ci się podoba ten cud techniki?

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: laykni.com