Niesamowita melodia! Prawdziwe arcydzieło! Słuchanie jej to prawdziwa przyjemność! Natychmiast pojawia się uczucie lotu i wielkości. Oczywiście twórcą tej melodii jest prawdziwy geniusz! „Lot kondora” można słuchać bez końca.

Została napisany przez peruwiańskiego kompozytora Daniela Roblesa w 1913 roku. Innymi słowy, ta melodia ma już ponad sto lat! I wciąż brzmi i podbija serca.

Ale zyskała sławę dopiero w latach 60. ubiegłego wieku. Następnie zespół muzyków „Los Incas” wykonał ją w Paryżu i tam usłyszał ją amerykański muzyk Paul Simon. Później dodał słowa do tej melodii. I od tego czasu „Lot kondora” zaczął podbijać świat. Istnieje wiele odmian tej melodii i piosenki.

Początkowo ta melodia była uważana za ludową, ale bliski krewny Roblesa zaprzeczył tej informacji. Melodia jest bardzo piękna. Słucham i odpoczywam! Jednym z najbardziej znanych wykonawców „Lotu kondora” jest ekwadorski muzyk Leo Rojas. Wykonuje ją przy pomocy fletu pan, co dodaje szczególnego uroku i magnetyzmu.

Dzięki niej Leo mógł dotrzeć do finału w znanym konkursie muzycznym. Gra po prostu niesamowicie i z sercem. Z pełnym oddaniem. A flet pan po prostu zakochuje, wydaje taki delikatny i melodyjny dźwięk. Słuchasz, a twoje serce napełnia się uczuciami! Tak miło znów to usłyszeć! Brawo!

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: lavender.land