Jeśli szukasz hotelu, który będzie czymś więcej niż toaletą i miejscem noclegu, warto spróbować zatrzymać się w bańce w środku lasu.

To nie przesada: islandzki „5 Million Star Hotel” oferuje nocleg w pokoju o przezroczystych ścianach i suficie w środku dzikiej przyrody.

Nad tobą morze gwiazd, a jeśli masz szczęście - i zorza polarna.

foto: turba-urba.org

Pokoje są tu z pewnością minimalistyczne, ale możliwość zobaczenia zorzy polarnej w zaciszu jest wyjątkowa. Tylko fiński arktyczny kurort Saariselkä (Kakslauttanen Arctic Resort) oferuje coś podobnego.

Robert Robertsson, założyciel hotelu „5 Million Star”, powiedział:

„Właściwie wszystko się zaczęło, gdy 2-3 lata temu pomagałem podróżnikom planować wycieczki, aby zobaczyć zorzę polarną na Islandii. Pewnego wieczoru zadzwonił do mnie jeden z moich klientów, który był na jednej z tradycyjnych wycieczek po zorzy polarnej. Wspięli się na górę i, jak to często bywa, czekali i czekali w mroźnej pogodzie.

Zmarznięty klient zapytał mnie przez telefon: „Robert, Robert, to szaleństwo. Zamarznę tutaj na śmierć (prawdopodobnie nie ubrał się wystarczająco ciepło). Czy znasz tu hotel, w którym mógłbym położyć się w ciepłym łóżku i oglądać zorzę polarną przez szklany dach?”

A taki hotel zapewnił Robertsson!

foto: turba-urba.org

Bąble zapewniają ciepło i komfort, aby zimą zobaczyć zorzę polarną w przyrodzie.

Są dobrze ogrzewane i położone blisko budynku z łazienką i kuchnią.

foto: turba-urba.org

Hotel znajduje się nieco ponad godzinę drogi od Reykjaviku. Możesz po prostu wynająć miejsce lub zarezerwować pełną wycieczkę po Golden Circle i udać się do swojej bańki w luksusowym jeepie.

Ceny za noc pod gwiazdami wahają się od 248 do 291 USD.

Czy chciałbyś się tak zrelaksować?

Główne zdjęcie: turba-urba.org