Mieszkanka Wielkiej Brytanii zobaczyła gigantycznego rudego pająka w pobliżu swojego domu. Okazało się, że to tarantula, która na ogół żyje tylko w Afryce. Co byś zrobił, gdybyś zobaczył takie stworzenie na swoim podwórku?

Brytyjka o imieniu Sarah była zszokowana, gdy zobaczyła tę rudowłosą istotę przy swoim domie w mieście Stapleford. Na trawie obok domu siedział pająk wielkości dłoni. Właścicielka domu została o tym poinformowana przez budowlańców, którzy tego dnia przeprowadzali remont. Chociaż kobieta strasznie bała się pająków, postanowiła działać - i uzbroiła się w pudełko...

foto: petpop.cc

"Najpierw trochę popchnęłam pająka kijem. Wstał na łapach i poruszył się. Potem wyjęliśmy pudełko, włożyliśmy go tam i zanieśliśmy do kuchni. To przerażające zdawać sobie sprawę, że w pudełku w mojej kuchni jest pająk. Wchodzą do kuchni za każdym razem myślała, że mam w domu tarantulę!” wspomina Sarah.

foto: petpop.cc

Sarah ma dwoje dzieci i choć dzieci namówiły matkę, aby zostawiła pająka, wciąż skontaktowała się z centrum ratownictwa dla zwierząt. Pająk został później zabrany w bezpieczne miejsce. Okazało się, że jest to pająk tarantula Pterinochilus murinus. Takie ptaszniki żyją tylko w Afryce, a także mają niezwykle bolesne ugryzienie. W lokalnej naturze pająki te nie mogły w żaden sposób żyć, więc pozostała tylko jedna opcja - jest to czyjś zagubiony lub porzucony zwierzak.

foto: petpop.cc

Wolontariusze z centrum ratunkowego opublikowali zdjęcia pająka w mediach społecznościowych w nadziei odnalezienia jego właściciela. Nie musieliśmy długo czekać - okazuje się, że właściciel pająka od niedawno mieszkał na tej samej ulicy co Sarah, a podczas przeprowadzki pająk uciekł ze swojego akwaria. Kiedy potwierdzono, że to rzeczywiście jego prawdziwy właściciel, pająk został przekazany mężczyźnie. Teraz wszystko jest w porządku z rudym stworzeniem!

Oto kilka zdjęć tego przystojniaka:

foto: petpop.cc

foto: petpop.cc

foto: petpop.cc

Główne zdjęcie: petpop.cc