Najczęściej, jeśli zwierzę ma jakąś wadę fizyczną, czeka go smutny los. Przecież ludzie nie potrzebują takiego zwierzęcia, a schronisko rozumie, że praktycznie nie mają szans na znalezienie domu, a koszty ich utrzymania nie są małe. Ponadto nie ma czasu na zajmowanie się takimi maluchami, ponieważ wymagają one szczególnej opieki. Dlatego zwykle takie zwierzęta otrzymują śmiertelny zastrzyk.

Ten sam los mógł spotkać kota o imieniu Kropka. Jej właściciele zabrali ją do weterynarza, żeby uśpić. Kotce nie rozwinęły się przednie łapy. Kotka nie mogła się na nich opierać, aby utrzymać swój ciężar. Nauczyła się poruszać za pomocą tylnych kończyn. Jej ruchy przypominały skoki kangura.

foto: foxsi

Kropka miała szczęście, że w klinice weterynaryjnej pracowała dziewczyna, która zlitowała się nad zwierzęciem i umieściła je w schronisku. Tam zwierzę zostało zbadane i ustalono, że nic nie można zrobić z łapami, ale osobliwość w żaden sposób nie wpłynie na długość jego życia, potrzebna jest tylko normalna opieka.

Pracownicy schroniska zrobili kilka zdjęć Kropki i zormieścili w mediach społecznościowych. Wkrótce tę reklamę zobaczyła dziewczyna o imieniu Olga. Chciała zabrać kota do siebie, w domu Olgi mieszkały już specjalne koty, a nierozwinięte łapy Kropki jej nie przestraszyły.

foto: foxsi

Dwa koty, które mieszkały już z Olgą, zaopiekowały się małą kotką, więc nie była pozbawiona czułości i miłości. Kiedy Kropka dorosła, dziewczynka wzięła jeszcze kilka kociąt, a sama Kropka zaczęła się nimi opiekować, zastąpiła matkę. Najciekawsza rzecz wydarzyła się, gdy Olga przyniosła do domu kolejne dziecko.

Miało ten sam problem z łapami co Kropka. Między kotami natychmiast powstała silna więź. Zawsze są razem. Bardzo dobrze, że na świecie są ludzie tacy jak Olga, którzy nie boją się trudności i nie uważają fizycznych odchyleń za coś strasznego. Każdy ma prawo do życia, a dziewczyna robi wszystko, aby nikt nie odebrał tego prawa takim zwierzętom.

foto: foxsi

Główne zdjęcie: foxsi