Niesamowite i tajemnicze czarno-białe fotografie z połowy XX wieku, które czasami publikowane są na łamach modnych, błyszczących magazynów, zawsze przyciągają naszą uwagę. Dzięki nim możemy mieć trochę wyobrażenia o kulturze i sztuce tamtych czasów.

foto: laykni.com

Właśnie lata 50. stały się erą kobiecości, wyrafinowanych strojów oraz drogich i wysokiej jakości materiałów. Wtedy, w połowie XX wieku, kobietę stać było na to, by wyglądać pięknie i czuć się tak samo.

foto: laykni.com

W tym czasie dziewczyny aktywnie zainteresowały się modą. Śledziły nowe kolekcje, aktualne trendy, masowo wykupywały wszystkie magazyny o modzie. W którym można było znaleźć nie tylko opis strojów, ale także takie szczegóły, jak połączenie stroju z perfumami, biżuterią, a nawet zachowaniem dziewczyny.

foto: laykni.com

Najbardziej kobiecy i elegancki styl w historii mody kultywował Christian Dior, który zaproponował styl new look, który był w stanie zmienić każdą w romantyczną i czułą księżniczkę.

foto: laykni.com

Dzięki Diorowi kobiety wracają do gorsetów i pysznych spódnic. Buty stały się również bardziej kobiece: generalnie preferowano szpiczaste czółenka lub mule. Wszystkie trzy kroje, na których opierał się new style wyglądały elegancko i drogo i oczywiście podkreślały elegancję sylwetki.

foto: laykni.com

Akcent wizerunku został wyraźnie przesunięty na akcesoria: miniaturowe torebki, rękawiczki, paski, szaliki i czapki. Szczególną rolę odegrała biżuteria: sznur pereł, duże kolczyki z kamieniami, klipsy i masywne naszyjniki, podkreślające szyję.

foto: laykni.com

Równolegle z sukienkami od Diora pojawił się bardziej praktyczny styl, reprezentowany przez eleganckie rzeczy od Chanel. W wieku 71 lat niezrównana Coco triumfalnie powróciła do branży modowej z kolekcją krótkich żakietów i obcisłych spódnic.

foto: laykni.com

Cristobal Balenciaga zaoferował również damom praktyczny i wygodniejszy styl. Jego rzeczy nie wymagały gorsetów i specjalnej bielizny do modelowania sylwetki, więc były również wygodne.

foto: laykni.com

Główne zdjęcie: laykni.com