Bądź sama, dopóki nie znajdziesz kogoś, kto będzie się dla ciebie starał.

Samotność nie jest przerażająca, nie jest zła, nie jest przekleństwem ani żadnym innym nonsensem, który ludzie wymyślają. Być samą nie znaczy być samotną, dopóki nie zdecydujesz się taką być.

Bycie singlem jest lepsze niż ciągłe chodzenie na słabe randki, po których tylko nienawidzisz siebie lub budzisz się obok faceta, który nawet nie pamięta twojego imienia. Bycie samej to czas na uporządkowanie siebie, a ten czas jest bardzo ważny.

Ludzie tak bardzo boją się samotności, choć nie ma ku temu powodu, bo wszystko zależy od Ciebie – czy będzie dobrze, czy źle.

Bądź sama, dopóki nie znajdziesz kogoś, kto nie tylko mówi, że będzie obok, ale kto naprawdę będzoe i zawsze cieszyć się, że cię widzi. Bądź sama, dopóki nie znajdziesz kogoś, kto nie szuka niekończących się wymówek, ale naprawdę chce spędzać z tobą czas, róbić to, co chcesz.

Bądź sama, dopóki nie znajdziesz kogoś, kto mówi o Tobie, kto opowiada o Tobie swoim przyjaciołom, rodzinie, kolegom, przypadkowemu współpasażerowi w transporcie – dosłownie wszystkim. Bądź sama, dopóki nie znajdziesz kogoś, kto jest z ciebie dumny.

Bądź sama, dopóki nie znajdziesz kogoś, kto nie może się doczekać spotkania z tobą, nie dlatego, że chce cię kontrolować, ale dlatego, że mu zależy.

Bądź sama, dopóki nie znajdziesz kogoś, komu nie musisz udowadniać, że zasługujesz na miłość, kogo nie trzeba namawiać, by cię kochał. Ten, o którego uwagę musisz błagać, nie jest wart twojego czasu. Jeśli ktoś cię polubi, będziesz o tym wiedziała, w przeciwnym razie pora odpuścić i skupić się na sobie.

Bądź sama, dopóki nie znajdziesz kogoś, kto za tobą tęskni, gdy nie ma cię w pobliżu, a nie kogoś, kto zapomni o tobie na weekend. Bądź sama, dopóki nie znajdziesz kogoś, komu zależy na twoich uczuciach. A nie tego, który mówi: „Cóż, wybaczysz mi, zawsze wybaczasz” lub oczekuje, że i tak przeżyjesz. Bądź sama, dopóki nie znajdziesz kogoś, kto nie zniknie bez ostrzeżenia.

Bądź sama, dopóki nie znajdziesz kogoś, kto jest z ciebie dumny, kto cię inspiruje, kto chce, abyś była najlepsza. Bądź sama, dopóki nie znajdziesz kogoś, kto zlikwiduje wszystkie twoje kompleksy i zwiększy twoją samoocenę. Bądź sama, dopóki nie znajdziesz kogoś, kto stawia cię na pierwszym miejscu, ponieważ nie masz czasu, aby być czyimś wariantem zapasowym.

Bądź sama, dopóki nie znajdziesz kogoś, kto naprawdę będzie się starał dla Ciebie i dla was. Tak wielu ludzi zadowala się przeciętnymi relacjami z niewłaściwymi ludźmi – nie bądź jedną z nich. Miłość to coś, w czym nigdy nie powinieneś zadowalać się mniejszym.

Do tego czasu bądź sama. Później powiesz sobie „dziękuję”.

Główne zdjęcie: fit4brain.com