Naukowcy odkryli, że kobiety potrzebują więcej snu niż mężczyźni. A wszystko dlatego, że bardziej obciążają mózg. Ponadto mózg kobiety ma bardziej złożoną strukturę.

Do takiego wniosku doszedł profesor Jim Horn z Loughborough University. Oto, co o tym mówi:

„Jedną z głównych funkcji snu jest umożliwienie regeneracji mózgu. Podczas głębokiego snu kora mózgowa „odłącza się” od zmysłów i przechodzi w tryb regeneracji.

Jeśli kobieta nie śpi wystarczająco dużo, staje w obliczu wysokiego poziomu stresu psychicznego, depresji i staje się bardziej drażliwa. U mężczyzn brak snu nie powoduje tych objawów.

A im bardziej „wykorzystujemy” nasz mózg w ciągu dnia, tym dłużej musi się regenerować, a tym samym więcej snu potrzebujemy.

A kobiety myślą znacznie więcej, ponieważ ich mózg wykonuje kilka zadań naraz.

Mężczyzna zmuszony do wielozadaniowości potrzebuje też więcej snu niż jednozadaniowiec w pracy. Ale nawet w tym przypadku kobieta potrzebuje więcej nocnego odpoczynku.

Nauka potwierdziła, że ​​kobiety mają bardziej złożone mózgi niż mężczyźni. Średnio kobiety powinny spać o 20 minut dłużej, liczba ta jest względna - wszystko zależy od każdej osoby.”

Istnieje wiele sposobów na poprawę jakości snu. Oto niektóre z nich:

1. Ustal harmonogram snu, idź spać o określonej godzinie i budź się o tej samej godzinie. W ten sposób będziesz spać znacznie lepiej.

2. Przed pójściem spać nie spożywaj pokarmów i napojów stymulujących aktywność mózgu: kawy, kakao, czekolady, słodyczy. Często prowadzą do bezsenności.

3. Staraj się medytować, to znaczy wyeliminować codzienne przeszkody i codzienne doświadczenia na co najmniej kilka minut. Zrelaksuj się, pozbądź się zmartwień i niepokojów, przestań rozwiązywać problemy i obciążać swój mózg problemami - przeszłością i przyszłością.

4. Uprawiaj jogę. To przygotuje twoje ciało do dobrego wypoczynku. Zajęcia jogi są często polecane na bezsenność.

5. Poproś swojego lekarza o przepisanie melatoniny - znacznie poprawia jakość snu. 1-3mg melatoniny na godzinę przed snem to świetne rozwiązanie dla osób cierpiących na bezsenność.

Główne zdjęcie: kakao.im