Lodówka, nasz przyjaciel i towarzysz. Bez niej trudno wyobrazić sobie istnienie nowoczesnej rodziny. Aż strach pomyśleć, że może nagle się zepsuć. W końcu zawiera wszystko, co najsmaczniejsze i utrzymuje świeżość. Ale czasami w środku pojawia się nieprzyjemny zapach i psuje apetyt.

Zapach trzeba wyeliminować, a wiemy jak:

1. Sproszkowany węgiel aktywny doskonale spełnia to zadanie. Zostaw talerz z tym proszkiem w lodówce. W nocy pochłonie wszystkie nieświeże i obce zapachy. Jeśli zużyty węgiel podgrzejesz w piekarniku do temperatury 170-180 ° C, to znów będzie ci służył.

2. Jako środek zapobiegawczy, węgiel aktywowany można zawsze przechowywać w lodówce. Aby to zrobić, wystarczy zrobić dziury w pokrywce małego pojemnika, włożyć tam zmiażdżone tabletki i włożyć je do drzwi. Co najważniejsze, nie zapomnij o okresowej wymianie zawartości.

3. Czyszczenie na mokro z octem może również bardzo pomóc. Wytrzyj wszystkie ściany i półki lodówki ściereczką nasączoną roztworem octu. Aby utrwalić efekt: możesz dodatkowo zostawić szklankę octu na półce na kilka godzin. Jest jeszcze jedna, bardziej czasochłonna metoda, ale pomoże ona wyeliminować nawet najbardziej przestarzałe aromaty.

4. Rozcieńcz ocet 1:1 z wodą i umyj lodówkę tym roztworem. Po oczyszczeniu pozostaw drzwi otwarte na kilka godzin, aby zniknął ostry zapach.

5. Inny sposób jest przyjemniejszy, ale droższy. Upraż świeżo zmieloną kawę i umieść w otwartych pojemnikach w zamrażarce i głównych komorach lodówki.

6. Fusy i sam napój mają podobny efekt i mogą być również używane. Uwaga: napój musi być gorący, a lodówka musi być odłączona od zasilania.

7. Jeśli stale trzymasz otwarty słoik sody w lodówce, jesteś ubezpieczony od nieoczekiwanych aromatów na miesiące. Z sodą można również czyścić na mokro. Jest to bardzo wydajne.

8. Skórki żytniego chleba, ułożone w lodówce na różnych poziomach, pomagają pozbyć się dziwnych zapachów z komory lodówki. Taki sam efekt daje jabłko, ser czy surowe ziemniaki pokrojone na kawałki.

9. Torebki z herbatą ułożone na półkach doskonale pochłaniają obce zapachy. Żwirek dla kota, sól i cukier są równie dobre w zwalczaniu nieprzyjemnych zapachów. Umieść je w lodówce w otwartym pojemniku i załatwią sprawę.

10. Inny sposób: czyszczenie roztworem cytryny. Wyciśnij sok z połowy cytryny, wymieszaj z wodą i przetrzyj wnętrze lodówki ściereczką nasączoną tym roztworem. Ta metoda doskonale poprawi wynik zwykłego czyszczenia na mokro.

Główne zdjęcie: all4soul.com