Przygotujemy super środek czyszczący z improwizowanych środków, nie musisz iść do sklepu (chyba że nie ma komponentów). Muszę od razu powiedzieć, że zrobienie własnego detergentu jest łatwiejsze, szybsze i tańsze niż kupowanie w sklepie.

Udostępniam wskazówki dotyczące przygotowania uniwersalnego detergentu:

Tym przepisem podzieliła się ze mną moja przyjaciółka, która już przygotowuje go od dawna, a ten przepis dała jej mama. Jak widzę z doświadczenia – taki środek bardzo dobrze pomaga w gospodarstwie domowym.

Czego będziemy potrzebować?

  • Coca Cola – 300 ml

  • Pasta do zębów

Wyciśnij pastę do zębów do butelki Coca-Coli i miksuj do uzyskania jednolitej masy, po czym zaczynamy spryskiwać powierzchnię, którą chcesz oczyścić z uporczywych plam.

Absolutnie wszystkie zabrudzenia w kuchni są zmywane wodą po tym, jak dostanie się na nie ten środek czyszczący. Zapach przy okazji jest bardzo przyjemny, a skuteczność na najwyższym poziomie. I znowu bez szkody dla zdrowia!

Tym produktem możesz czyścić zarówno czajniki, patelnie, muszle klozetowe, kuchenki, jak i zlewozmywaki. Oznacza to, że ten środek jest uniwersalny i można go używać, powtarzam, na absolutnie każdej powierzchni, na której występują jakiekolwiek zanieczyszczenia.

Podsumowując, dla siebie wyciągnęłam kilka plusów.

Po pierwsze, nie zawiera absolutnie żadnej chemii gospodarczej.

Po drugie, jest najbardziej budżetowy w swojej cenie, ponieważ ze środka można korzystać wielokrotnie.

Po trzecie, absolutnie wszystko jest wyczyszczone, nie udało mi się znaleźć ani jednej plamy, której nie dałoby się pozbyć.

Po czwarte, bardzo dobrze się pieni, myślę, że dla niektórych z was to też dobry plus.

Wszystkiego najlepszego!

Główne zdjęcie: xitrosti.com