Pracownicy warsztatu samochodowego, którzy przybyli do pracy, znaleźli się w pobliżu wejścia drzwi białego kota. Na dworze było zimno, a gdy ludzie otworzyli drzwi, kot wbiegł do pokoju i natychmiast usiadł przy ciepłym kaloryferze, aby się ogrzać. Chłopaki podzielili się obiadem i nakarmili głodne zwierzę.

foto: foxsi

Od tego czasu kot pozostał w warsztacie. Kotek okazał się czuły i swoją obecnością cieszył pracowników. Chłopaki byli zaskoczeni, że kot był zawsze taki biały i czysty, chociaż wszystko w warsztacie było poplamione olejem technicznym i olejem opałowym. Kotek próbował wyczyścić pokój z myszy i szczurów.

foto: foxsi

Kiedyś, przed świętami noworocznymi, trzech pracowników wykonywało pilne naprawy samochodów terenowych i jak zwykle obok nich był kot. Wentylacja w pomieszczeniu nie działała dobrze, a w pomieszczeniu, w którym odbywała się praca, zebrał się śmiertelny gaz. Kot jako pierwszy zareagował na ten gaz, zaczął głośno miauczeć i biegać po pokoju, ostrzegając ludzi o niebezpieczeństwie.

foto: foxsi

Pracownicy zauważyli nietypowe zachowanie zwierzęcia i opuścił lokal na czas. Tak więc dzięki swojej intuicji, kot uratował życie trzem pracownikom. Po tym przypadku kotu nadano imię Gerda, przetłumaczone z języka skandynawskiego oznacza "obrońca" i jeden z uratowanych pracowników zabrał kota do domu.

Główne zdjęcie: foxsi